Podsumowanie pracy strażaków z Wręczycy Wielkiej [ZDJĘCIA]

  Podsumowanie pracy strażaków z Wręczycy Wielkiej [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podsumowanie pracy strażaków z Wręczycy Wielkiej
  1/124
  przejdź do galerii

  Podsumowanie pracy strażaków z Wręczycy Wielkiej ©Damian Sośniak

  W sobotni wieczór w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej we Wręczycy Wielkiej odbyło się zebranie podsumowujące działalność jednostki w minionym roku.
  Na spotkaniu braci strażackiej nie zabrakło zaproszonych gości wśród nich byli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku bryg. Zbigniew Desperak, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Henryk Kiepura, Prezes Gminnego ZOSP a zarazem wójt gminy dh. Henryk Krawczyk. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych na szczeblu powiatowym i gminnym.

  Zebrania strażackie mają na celu przedstawienie sprawozdań zarządu jednostki i uzyskanie absolutorium do dalszej pracy Zarządu.
  Po odczytaniu sprawozdań Prezesa, Naczelnika, Skarbnika, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej we Wręczycy Wielkiej poprzez głosowanie jawne otrzymał absolutorium.

  Do strażaków słowa okolicznościowe wygłosili zaproszeni goście. dh Henryk Kiepura podziękował strażakom za udział w Uroczystości Nadania Sztandaru dla Oddziału Powiatowego ZOSP w Kłobucku oraz pogratulował pomysłu pozyskiwania funduszy dla jednostki z 1 %. Nadmienił również, że w tym roku po raz pierwszy uczestniczy w Zebraniu Walnym, jako pełnoprawny członek OSP we Wręczycy Wielkiej.

  Komendant Gminny OSP dh Henryk Krawczyk przedstawił sytuację pożarową na terenie gminy oraz wydatki na ochronę przeciwpożarową.

  Komendant Powiatowy PSP w Kłobucku. bryg. Zbigniew Desperak wyraził podziw i złożył gratulację za współpracę z jednostką OSP Wręczyca Wielka, która zgodnie z liczbą wyjazdów, w akcji uczestniczyła 72 razy w minionym roku. Apelował również o włączenie się do akcji organizowanej od kilku lat przez Komendę Główną PSP „NIE dla CZADU” Celem kampanii jest przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu istnienia niebezpieczeństw związanych z tlenkiem węgla oraz pokazanie, jak można zapobiegać zatruciom czadem.

  Dochodzi do nich, bo nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo niebezpieczne mogą być stosowane przez nas od lat praktyki dotyczące np. uszczelniania okien czy też zaniedbania związane z przeglądem stanu technicznego przewodów kominowych i wentylacyjnych. Każdego roku w wyniku zatrucia czadem umiera kilkadziesiąt osób; aby temu skutecznie przeciwdziałać, w mieszkaniach i domach należy montować czujki tlenku węgla, które kosztują kilkadziesiąt złotych.

  W szeregi OSP Wręczyca Wielka wstąpiło trzech nowych członków, którzy podczas Zebrania Walnego złożyli uroczyste ślubowanie. Krawczyk Patrycja, Kożuch Katarzyna oraz Jędrek Tukaj.

  Nie zabrakło także odznaczeń dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Odznaka ta jest wyróżnieniem nadawanym za aktywną działalność w drużynie MDP działającej przy OSP.

  Jak mówi dh. Angelika Strzelczyk „Każdemu ochotnikowi i każdemu człowiekowi, który działa społecznie należy się uznanie i medal.”

  Srebrną odznaką MDP zostały odznaczone: Natalia Zymek, Gabriela Hyra, Agata Macherzyńska, Klaudia Kierat, Paulina Ściubidło, Natalia Kotkowska, Milena Bugaj, Karolina Pieszak

  Brązową odznaką MDP odznaczeni zostali: Aleksandra Turek, Wiktoria Zygmunt, Weronika Garbaciak, Dominika Makles, Julia Pietrzak, Oliwia Płaza, Marcel Kościółkowski, Bartosz Stemplewski, Kacper Psiuk, Jakub Stemplewski, Natalia Kuc, Oliwia Szewczyk, Karolina Parkitna oraz Karolina Kwiendacz.

  Damian Sośniak


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama