Żywiec: Policjanci rozbili grupę oszustów bankowych

  Żywiec: Policjanci rozbili grupę oszustów bankowych

  JM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żywiec: Policjanci rozbili grupę oszustów bankowych

  ©KPP Żywiec

  Policjanci z żywieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rozbili grupę oszustów. W sprawie zatrzymano 4 osoby w wieku od 21 do 26 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu żywieckiego. Grupa zajmowała się wyłudzaniem pożyczek i kredytów na szkodę różnych banków i instytucji finansowych. Oszuści usłyszeli łącznie ponad 40 zarzutów.
  Żywiec: Policjanci rozbili grupę oszustów bankowych

  ©KPP Żywiec

  Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej już od kilku miesięcy pracują nad sprawą oszustw kredytowych.

  - Jak wynika z materiałów sprawy, w okresie od czerwca do listopada ubiegłego roku, grupa osób zajmowała się wyłudzaniem pożyczek i kredytów na szkodę różnych banków i instytucji finansowych. Ponadto dokonywali zakupu towarów w systemie ratalnym, po czym nie wywiązywali się, z tak zaciągniętego zobowiązania finansowego.
  Sprawcy popełniali te przestępstwa podając nieprawdziwe oświadczenia, co do swojego miejsca zatrudnienia i osiąganych dochodów oraz wykorzystując dane personalne innych osób. Zaciągnięte pożyczki i kredyty były w wysokości od 400 do nawet 8 tys. zł - mówi st. asp. Mirosława Piątek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

  W sprawie zatrzymano już 4 osoby w wieku od 21 do 26 lat. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu żywieckiego. Łącznie śledczy przedstawili im ponad 40 zarzutów oszustw. W stosunku do dwóch zatrzymanych żywiecki prokurator zastosował policyjny dozór. Policjanci na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczyli mienie jednego z zatrzymanych w wysokości 14 tys. zł. Śledczy odzyskali też część pochodzącego z oszustw mienia w postaci sprzętu komputerowego oraz rtv. Sprawa jest rozwojowa. Wkrótce będą kolejne zatrzymania i kolejne zarzuty.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama