Ważne
  Urząd w Rybniku się rozrasta. Prezydent Piotr Kuczera...

  Urząd w Rybniku się rozrasta. Prezydent Piotr Kuczera powołuje nowe jednostki

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Urząd w Rybniku się rozrasta. Prezydent Piotr Kuczera powołuje nowe jednostki
  1/5
  przejdź do galerii
  Tania administracja? Jest ważna, ale ważniejszy jest sprawny urząd - to motto, które zdaje się przyświecać prezydentowi Rybnika Piotrowi Kuczerze, który przygotował w miejscowym magistracie małą rewolucję. Nowy włodarz miasta, zdecydował o utworzeniu aż pięciu nowych komórek w ramach struktur magistratu. Jakich?
  Miejska Pracownia Urbanistyczna, Biuro Obsługi Inwestora, Biuro Organizacji Pozarządowych i Sportu, a także Biuro Kultury i Biuro Prasowe - to nowe komórki w rybnickim urzędzie miasta, które zaczną oficjalnie pracę od 1 marca. Wszystkie powołane zostały na mocy decyzji prezydenta miasta, Piotra Kuczery. - W dotychczasowych rankingach w których brane pod uwagę są najtańsze urzędy, nasze miasto było dość wysoko.
  I chcemy by tak zostało, choć konieczne są zmiany. Tani urząd, nie zawsze oznacza, że to skuteczny i szybki urząd. Nawet my - urzędnicy, czasem na swoje własne mapki potrzebne do różnych prac, inwestycji, czekać musimy nawet dwa miesiące - mówi Piotr Kuczera, prezydent miasta.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Świąteczny cud w Rybniku czy dobra śląska praktyka Były i nowy prezydent razem na rynku [ZDJĘCIA]


  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Piotr Kuczera rozpoczął pracę w magistracie [ZDJĘCIA]


  I tak jedną z najważniejszych komórek powołanych w urzędzie będzie Miejska Pracownia Urbanistyczna. - Będzie się skupiała na planistyce, przygotowywaniu projektów dla miasta. To do tej pory szwankowało - mówi Kuczera. - Wcześniej korzystaliśmy z usług zewnętrznej pracowni urbanistycznej i kosztowało nas to ok. 1 mln złotych rocznie. Teraz utrzymanie miejskiej pracowni to wydatek ok. 200 tysięcy złotych rocznie. Wiąże się to jednak z koniecznością zatrudnienia kogoś z zewnątrz. Przewidujemy, że powstaną tam dwa etaty - dodaje.
  Do pracy w Biurze Obsługi Inwestora delegowany zostanie dotychczasowy pracownik wydziału finansów. - Będzie miał nie tylko za zadanie przeprowadzenie inwestora za przysłowiową "rączkę" przez wszystkie sprawy w urzędzie, ale będzie także odpowiadał ze kontakty z nowymi, potencjalnymi inwestorami - zapowiada prezydent.

  Biuro organizacji pozarządowych ma się zająć między innymi podziałem miejskich grantów, a biuro kultury - kompleksowo - trzymać pieczę nad organizacją w mieście imprez kulturalnych, współpracą jednostek tego typu z urzędem. Biurem prasowym zarządzać będzie Agnieszka Skupień, nowa asystentka prezydenta Kuczery, która jednocześnie pełni rolę rzecznika prasowego.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie ma jak to POkrewieństwo !

   Ben (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   przedłużono wiek emerytalny do 67 lat a więc wnuki tez muszą gdzieś się "zaczepić " !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama