Wóz strażacki z Siemianowic pojedzie do Nigerii

  Wóz strażacki z Siemianowic pojedzie do Nigerii

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Wóz strażacki z Siemianowic pojedzie do Nigerii

  ©Paweł Szałankiewicz

  Siemianowicka Ochotnicza Straż Pożarna sprzedała swój wóz strażacki na allegro.
  Wóz strażacki z Siemianowic pojedzie do Nigerii

  ©Paweł Szałankiewicz

  Siemianowicka Ochotnicza Straż Pożarna jest bardzo zaradna. Zamiast sprzedawać wiekowy wóz strażacki za bezcen, wystawili go na aukcję na allegro. To im się opłaciło.

  - Zaczęło się od tego, że wóz nie nadawał się już do użytku i trzeba było się go pozbyć. Wici zostały rozpuszczone i zaczęły wpływać oferty - opowiada Stanisław Kawalec, prezes siemianowickiego OSP.

  Strażacy dostali ofertę m.in.
  z OSP w Czeladzi na ok . 4 tys złotych. Znalazł się też chętny wyłożyć za niego 6 tys. zł. To jednak nie zadowalało prezesa OSP, który postanowił wóz wystawić na portalu allegro. Cena wyjściowa aukcji - 5 tys zł. Wartość, za jaką został on sprzedany - kilkukrotnie większa, bo wynosiła aż 18,900 złotych! - Ja byłem wytrwały. Czekałem do samego końca i opłacało się. To był cud, prawdziwy cud - cieszył się Kawalec.

  Pojazd strażacki zakupił "egzotyczny gość", jak określił nabywcę prezes OSP. Nowy nabywca pochodzi mianowicie z Nigerii, gdzie kilka miesięcy później wóz zresztą trafił. - Zanim tam jednak odpłynął, stał jeszcze w naszym garażu dwa miesiące, tak długo spływała na nasze konto wylicytowana suma - mówi prezes OSP.

  Za te pieniądze OSP w Siemianowicach zakupiło siedmioosobowy hyundai trajet ( ponad 16 tys zł), oraz przyczepę ze sprzętem. Dzięki temu ochotnicy szybciej mogą przedostać się na miejsce zdarzenia wraz ze sprzętem. - Poza tym jest ot bardziej ekonomiczne. Nasz wóz bojowy pali ok. 30 litrów benzyny. Ten samochód zaledwie 10 - zachwala pojazd prezes strażaków.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama