Katowice: Spalił fiata i zgłosił kradzież. Teraz zajmie się...

  Katowice: Spalił fiata i zgłosił kradzież. Teraz zajmie się nim prokurator

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową po raz kolejny udowodnili, że nie opłaca się zgłaszać fikcyjnych przestępstw. Tym razem sprawa dotyczy rzekomej kradzieży samochodu marki Fiat Stilo o wartości 23.000 złotych.
  W sierpniu 2010 policjanci otrzymali informację o kradzieży fiata stilo. Auto miało zostać skradzione z parkingu przy jednym z domów handlowych, na terenie Katowic gdy jego właściciel robił zakupy.

  Policjanci pracujący nad tą sprawą zaczęli ustalać okoliczności kradzieży. Przeanalizowali całe zdarzenie i stwierdzili, że "coś" nie pasuje w historii opowiedzianej przez poszkodowanego. Gdy mężczyzna informował o kradzieży, jego auto paliło się w rejonie kompleksu leśnego w Sławkowie.

  Po kilku miesiącach śledztwa funkcjonariusze byli już pewni, że do kradzieży auta nigdy nie doszło. Samochodu oraz jego właściciela nie było w tym dniu w Katowicach. Mężczyzna najprawdopodobniej chciał się wzbogacić, bo kilkanaście godzin po złożeniu zawiadomienia o przestępstwie zgłosił szkodę w firmie ubezpieczeniowej. Przeliczył się. Teraz nie ma auta, a firma ubezpieczeniowa odmówiła mu wypłaty odszkodowania. Czeka go również sprawa karna: za oszustwo, zgłoszenie przestępstwa, którego nie popełniono oraz za składanie fałszywych zeznań,

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama