700 harlequinów pan Jerzy odda w dobre ręce. Najlepiej...

  700 harlequinów pan Jerzy odda w dobre ręce. Najlepiej bibliotece [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pan Jerzy o pokaźny zbiórk harlequinów
  1/3
  przejdź do galerii

  Pan Jerzy o pokaźny zbiórk harlequinów ©J. Przybytek

  700 harlequinów w dobre ręce odda pan Jerzy z Katowic. Taki pokaźny zbiór romansideł został mu po zmarłej przed miesiącem żonie. - Lubiła rozwiązywać krzyżówki i czytać, czytała rano i wieczorem, w łóżku, albo w kuchni - opowiada pan Jerzy. Książki kupowała nowe. Po jej śmierci pan Jerzy doliczył się ich kilkuset.
  - Najpierw 250, potem znalazłem kolejne, razem było już 500, następne znalazłem na strychu - wspomina. Książki są wydane jak większość harlequinów: kolorowe okładki, niewielki format i niewielka objętość i zdecydowanie lekka treść.

  Początkowo pan Jerzy chciał księgozbiór zalegający w domu sprzedać, ale rozmyślił się. - Mieliśmy z żoną bardzo podobne charaktery, myślę, że chciałaby, aby książki trafiły w dobre ręce, gdzieś gdzie się mogą komuś na coś jeszcze przydać - wyjaśnia. Sam też lubi czytać, ale woli książki historyczne i przygodowe i te Kazimierza Kutza, bo jak przyznaje, wszystkie przeczytał. Z tych ostałych po żonie pożytku większego mieć nie będzie.

  Chciałby je więc oddać na przykład do biblioteki, ale z żadną kontaktu nie ma. Oczywiście bezpłatnie. - Gminnej, albo wiejskiej, gdzie książek może brakować, a z których korzystają kobiety, w tym emerytki i rencistki i z takiej literatury miałyby pożytek - tłumaczy. Zastrzega, że byle komu książek nie odda.

  - Z tej biblioteki to jakaś pieczątka by się przydała, żebym miał pewność, gdzie to idzie, bo inaczej się tu do mnie zgłoszą rożni sprzedawcy, wezmą za darmo i będą potem tym handlowali - dodaje.

  Pan Jerzy czeka na kontakt pod numerem telefonu 604 978 118 (zgłaszać można się też do redakcji na adres mejlowy j.przybytek@dz.com.pl). Książki już spakowane, czekają tylko na transport.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama