W Katowicach dają po 6 tys. na nowy piec, ale tylko do końca...

  W Katowicach dają po 6 tys. na nowy piec, ale tylko do końca marca!

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szary, brunatny dym znad kominów – to największy problem w południowych dzielnicach Katowic

  Szary, brunatny dym znad kominów – to największy problem w południowych dzielnicach Katowic ©Arkadiusz Ławrywianiec

  W Katowicach ponownie ruszyły dotacje na wymianę pieców węglowych na nowe ekologiczne źródła ciepła. Ale uwaga! Wnioski o przyznanie dotacji na inwestycje tegoroczne można składać tylko do końca marca!
  Szary, brunatny dym znad kominów – to największy problem w południowych dzielnicach Katowic

  Szary, brunatny dym znad kominów – to największy problem w południowych dzielnicach Katowic ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Z urzędu można dostać zwrot 50 proc. kosztów nowej inwestycji, ale nie więcej niż 6 tys. zł. Warunki są trzy, z wnioskiem trzeba zdążyć do końca marca, a inwestycje rozliczyć do 15 listopada tego roku, wymiana może nastąpić jednak dopiero po zawarciu umowy z magistratem na dotację. Kolejny nabór wniosków, na dotacje przyszłoroczne, będzie prowadzony do końca września.

  Dofinansowania wróciły po prawie dwuletniej przerwie. Więc sporo wniosków jest zaległych. W ubiegłym roku Wydział Kształtowania Środowiska wniosków nie przyjmował.

  - Mamy za to około 300 wniosków z 2009 r., te dotacje będą wypłacane sukcesywnie, tylko w niektórych przypadkach musimy skontrolować wykonanie inwestycji - tłumaczy Jan Błaż, zastępca naczelnika Wydziału Kształtowania Środowiska.

  Jak starać się o pieniądze? Trzeba złożyć wniosek w urzędzie miasta (formularze miały być od dziś dostępne w Biurze Obsługi Mieszkańców i na stronie internetowej magistratu). Warunkiem upoważniającym do złożenia wniosku jest posiadanie prawa (niekoniecznie własnościowego) do mieszkania lub przynajmniej zgody jego właściciela na przeprowadzenie wymiany pieca.

  Po sprawdzeniu, że wniosek nie budzi wątpliwości, trzeba podpisać umowę na dotację w urzędzie. Określi ona termin przeprowadzenia wymiany pieca. Po remoncie trzeba dostarczyć fakturę do urzędu, a także dokumenty potwierdzające wymianę źródła ogrzewania (np. opinię kominiarza lub gazowni). Po załatwieniu wszystkich formalności w ciągu 30 dni pieniądze powinny zostać przelane z urzędu na twoje konto.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie dajcie się wpuścić w maliny

   zik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 65

   groszek w składach już po 700zl. nie wydolicie a ma byc jeszcze drożej,sam wymienię na zwykly co spala miał,węgiel i drzewo

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama