Czy śląskie chopy mają depresję?

  Czy śląskie chopy mają depresję?

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dla większości mieszkańców Polski śląska rodzina to odwzorowanie filmu pt. Święta wojna

  Dla większości mieszkańców Polski śląska rodzina to odwzorowanie filmu pt. Święta wojna ©Bogdan Kułakowski

  Sceny z filmu Kazimierza Kutza "Perła w koronie": żona myje mężowskie nogi, a potem daje mu odjętego dzieciom od ust karminadla. Tak na wieki wieków miała wyglądać śląska rodzina. Jeśli myślicie, że tak wygląda, to jesteście w błędzie.
  Dla większości mieszkańców Polski śląska rodzina to odwzorowanie filmu pt. Święta wojna

  Dla większości mieszkańców Polski śląska rodzina to odwzorowanie filmu pt. Święta wojna ©Bogdan Kułakowski

  Śląskie kobitki będą robić kariery, a panowie zaczną ustawiać się w kolejkach do psychoanalitka. Dlaczego? Bo nie będą mogli sobie poradzić z faktem, że ich żony i partnerki więcej zarabiają i robią kariery.

  Tak marnie przyszłość płci brzydkiej widzą amerykańscy naukowcy, którzy w opublikowanych niedawno badaniach (Program Badań nad Zaburzeniami Nastroju i Depresją na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Emory w Atlancie) przewidują, że mężczyzn zaleje fala depresji.


  Szok już przeżywają Ślązacy, bo to w naszym regionie - za sprawą gospodarczej transformacji - procesy te uległy przyspieszeniu. Przymusowe odejście z pracy górników spowodowało, że to panie zaczęły pracować. Przy okazji musiały się dokształcić.

  Z badań dr Magdaleny Piłat, socjolożki z Uniwersytetu Śląskiego, wynika, że tylko 23 proc. pań, które zaczęły pracować, chętnie wróciłoby do trzech K (Kinder, Küche i Kirche, czyli dzieci, kuchnia, kościół). Reszta nie zamierzała rezygnować z aspiracji. Co zatem z panami i ich depresją?

  Rocznie na zaburzenia psychiczne leczy się w naszym województwie ok. 120 tys. osób, z czego 30 proc. to mężczyźni. Z roku na rok liczba chorych na różne odmiany depresji rośnie. Do szpitali z tego powodu częściej trafiają panie.

  Wielu mężów cieszy się, że ich żony robią karierę


  Jan Szulik, mąż prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik:
  Uważam, że zazdrość o karierę żony jest po prostu śmieszna. Wszystkich sfrustrowanych facetów przestrzegam przed takim zachowaniem. Każdy w małżeństwie powinien realizować własne ambicje i wspierać swojego współmałżonka. Ja uwielbiam to, co robię, a na co dzień zajmuję się problematyką uzależnień. Bardzo mnie to pochłania. Jednocześnie jestem niezwykle dumny z żony, która tak świetnie radzi sobie na stanowisku prezydenta. Tak sobie myślę, że wielką siłę naszemu małżeństwu dały dzieci. Tworzymy niezwykle zgrany zespół.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Depresja

   Ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 14

   Faceci na Śląsku z domu wynoszą kompleksy, bo ciągle im matki powtarzają ,żeby się nie wychylali.To są maminsynki. Kiedy wchodzą w dorosłe życie , nie mogą się pogodzić ,że inni mężczyźni są...rozwiń całość

   Faceci na Śląsku z domu wynoszą kompleksy, bo ciągle im matki powtarzają ,żeby się nie wychylali.To są maminsynki. Kiedy wchodzą w dorosłe życie , nie mogą się pogodzić ,że inni mężczyźni są bardziej przebojowi , radośniejsi i samodzielni i to ich wpędza w depresję. Oni są po prostu niedowartościowani, dlatego szukają młodych kochanek, bo myślą, że przez to staną się atrakcyjniejsi.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   moze jednak baby, co ?

   ERVINUS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 22

   "Rocznie na zaburzenia psychiczne leczy się w naszym województwie ok. 120 tys. osób, z czego 30 proc. to mężczyźni." = wiekszosc :)))))))))))))

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Według DZ

   :):):):) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 15

   województwo śląskie to Śląsk a mieszkaniec województwa śląskiego to.... Ślązak :):):)
   To tak jakby o kobiecie która ma pusto w głowie powiedzieć pustułka !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy śląskie......

   bonia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 25

   rany ,pracuje od 31lat ,wszystko o czym marzę to tylko to aby już więcej nie pracować zawodowo.Muszę też zaznaczyć,że za te lata byłam w sumie 21 dni chora. Dajcie sobie spokój z tym partnerstwem...rozwiń całość

   rany ,pracuje od 31lat ,wszystko o czym marzę to tylko to aby już więcej nie pracować zawodowo.Muszę też zaznaczyć,że za te lata byłam w sumie 21 dni chora. Dajcie sobie spokój z tym partnerstwem ,muszę się dokształcać ,muszę pracować i nadal tyrać w domu a tu rządowe mądre głowy chcą mnie wynagrodzić za długi staż pracy dołożeneim mi jeszcze paru lat .Nie powiem co mi się chce.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Równouprawnienie/równośc itp. to utopia

   Jaro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 33

   Utopia na miarę socjalizmu. Prawda jest taka, że albo jedna strona dominuje, albo druga i odnosi się to tak do jednostek jak i grup spolecznych.
   Cywilizacja Zachodu utraciła instynkt...rozwiń całość

   Utopia na miarę socjalizmu. Prawda jest taka, że albo jedna strona dominuje, albo druga i odnosi się to tak do jednostek jak i grup spolecznych.
   Cywilizacja Zachodu utraciła instynkt samozachowawczy i wywraca porządek społeczny do góry nogami musi więc upaść. A na jej miejsce, na nasze miejsce przyjdzie islam, już przychodzi.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obrzydlistwo

   blee (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 17

   Dajcie sobie spokój z Bercikiem. Jemu można tylko "podziękować" za kreowanie obrazu Ślązaka w całym kraju. Jakby Ślązacy nakręcili film ośmieszający Polaków to byłoby wielkie halo, obraza itp.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama