Sprawa Dubienieckiego. Uzasadnienia ułaskawień nie powinny...

  Sprawa Dubienieckiego. Uzasadnienia ułaskawień nie powinny być utajniane

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nasza wczorajsza publikacja o ułaskawieniu Adama S., wspólnika Marcina Dubienieckiego, wywołała medialną burzę. Nie brakuje głosów zapowiadających wręcz koniec kariery adwokackiej męża Marty Kaczyńskiej.
  Sprawa Dubienieckiego. Uzasadnienia ułaskawień nie powinny być utajniane
  Przypomnijmy - w ostatnich dniach media obiegły kolejne informacje o tym, że Marcin Dubieniecki prowadzi interesy z osobami, które weszły w konflikt z prawem. Według tygodnika "Polityka", Jacek M. - wspólnik adwokata z Kwidzyna, jest oskarżony w sprawie związanej z aferą wokół ambasady Egiptu.

  Z kolei według "Gazety Wyborczej", Tomasz M., dla którego Marcin Dubieniecki założył spółkę, jest gangsterem, skazanym m.in. za kierowanie grupą przestępczą.
  Opinię publiczną zbulwersowały też dwie wypowiedzi Marcina Dubienieckiego. W jednej mówił, że nie ma nic złego, jeśli założy kancelarię z osobą oskarżoną, w drugiej zaś - używając wulgaryzmu, odmówił komentarza dziennikarzom.

  Wczoraj natomiast opublikowaliśmy materiał o tym, że inny wspólnik Marcina Dubienieckiego, Adam S., został skazany za wyłudzenie, a później ułaskawiony.
  - To wszystko razem budzi moje zdziwienie i jakąś refleksję na temat tego, czym powinien zajmować się zawodowo adwokat - mówi mec. Jakub Jacyna, szef Komisji Etyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

  Zdaniem mec. Jakuba Jacyny, na ten temat dyskusja w środowisku prawniczym już trwa. - I wszyscy się zgadzają co do tego, że przede wszystkim adwokat musi panować nad swoimi wypowiedziami. Dlatego niedopuszczalne są takie zachowania, które miały miejsce u Marcina Dubienieckiego - mówi szef Komisji Etyki.

  Zwraca też uwagę na drugą kwestię: - Adwokat nie powinien rozpraszać się, wykonując inne zawody, wchodząc w interesy finansowe, bo można się tu łatwo "podłożyć". A jeśli ktoś podkłada się za każdym razem... Zakłada "garażowe spółki" z ludźmi różnego autoramentu... To może oznaczać tylko, że w ogóle nie zwraca uwagi na to, czy wspólnik, partner w biznesie ma dobrą reputację czy złą - zaznacza.

  Zdaniem mec. Jakuba Jacyny, adwokat musi dbać o to, żeby jego działania nie naruszyły "godności zawodu".
  We wczorajszej publikacji ujawniliśmy, że prezydent Lech Kaczyński ułaskawił wspólnika własnego zięcia. O komentarz poprosiliśmy prof. Piotra Kruszyńskiego, autorytet w dziedzinie prawa.
  - Do takiej sytuacji w ogóle nie powinno dojść. Pojawiająca się dwuznaczność jest niedopuszczalna, a sprawa oburzająca - mówi prof. Kruszyński. - Musimy przy tym jednak pamiętać, że nie mamy możliwości dowiedzenia się, co kierowało śp. Lechem Kaczyńskim i wpłynęło na jego decyzję. Nie wiemy i nie dowiemy się, dlaczego Lech Kaczyński ułaskawił Adama S. Czy prezydent w ogóle wiedział, że ubiegający się o ułaskawienie jest wspólnikiem jego zięcia? Nie wiadomo. Być może nie miał tej świadomości.

  Adam S. został ułaskawiony w trybie zwanym nadzwyczajnym lub prezydenckim. To tryb stosowany bardzo rzadko. Zapytaliśmy mec. Dariusza Strzeleckiego, wicedziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku, czy w swojej długoletniej praktyce wnioskował o ułaskawienie w tym trybie.
  - Nigdy wniosku w tym trybie nie składałem.
  - Dlaczego?
  - Bo jest zarezerwowany do absolutnie wyjątkowych okoliczności, takich jak np. śmiertelna choroba skazanego albo jakiś kataklizm, który by dotknął jego rodzinę. Tryb ten stosuje się w sytuacjach wymagających natychmiastowego podjęcia decyzji i działania - tłumaczy mecenas Strzelecki.

  Wydaje się, że ostatnie publikacje prasowe mogą oznaczać koniec nie tylko adwokackiej kariery męża Marty Kaczyńskiej. Również politycy w coraz większym stopniu dystansują się od osoby Marcina Dubieniec-kiego. Wcześniej deklarował on gotowość startu w wyborach parlamentarnych i do Europar-lamentu z list PiS. Teraz politycy tego ugrupowania, zapytani o Marcina Dubienieckiego, zastrzegają, że jest to osoba niezwiązana z ich partią. Wskazują, że niewłaściwe jest jakiekolwiek łączenie jego osoby z Prawem i Sprawiedliwością.

  Artykuł o ułaskawieniu Adama S. wzbudził również refleksję, niezwiązaną bezpośrednio z Marcinem Dubienieckim. Wczoraj opisaliśmy, na jakie trudności napotyka dziennikarz, chcący przekazać opinii publicznej informacje o ułaskawieniu obywatela. Kancelaria Prezydenta uważa, że wszystkie dokumenty związane z takimi sprawami są tajne.

  - Na ten temat już wielokrotnie się wypowiadałem. Procedura ułaskawieniowa powinna być przynajmniej częściowo jawna - mówi prof. Kruszyński. - Owszem, nie każdy powinien mieć dostęp do pełnej dokumentacji, wszak znajdują się w niej nierzadko intymne szczegóły życia, jak np. kto i na co choruje. Jednak gdy w grę wchodzą sytuacje dwuznaczne, powinno się w drodze wyjątku tę dokumentację udostępnić. A już w szczególności, gdy w sprawę zaangażowane są osoby publiczne, takie jak np. Marcin Dubieniecki.

  Mecenas Jakub Jacyna wypowiada się w sposób bardziej zdecydowany: - Tak, oczywiście jestem za tym, żeby postępowanie ułaskawieniowe było jawne, żeby informacje o nim były dostępne dla opinii publicznej. W ogóle jestem przeciwnikiem ułaskawienia. Uważam je za relikt przeszłości, dawnego przywileju królewskiego, z którego żaden współczesny prezydent nie chce rezygnować - podsumowuje szef Komisji Etyki.

  Wątek urzędnika Kancelarii Prezydenta
  Jedną ze spółek Marcin Dubieniecki założył z Robertem Drabą, wówczas już byłym urzędnikiem Kancelarii Prezydenta, odpowiedzialnym wcześniej m.in. za procedurę ułaskawieniową. Wkrótce udziały w tej spółce wykupił Adam S. Do Roberta Draby próbowaliśmy dotrzeć przez kilka tygodni. Jest teraz prezesem innej spółki. Dotarliśmy do numeru telefonu komórkowego należącego do tej właśnie firmy. Odebrała kobieta, która obiecała skontaktować się z Robertem Drabą i poinformować go o naszej prośbie o rozmowę. Zostawiliśmy numer do siebie. Nie odezwała się więcej, w następnych dniach nikt pod tym numerem telefonu nie podnosił słuchawki.

  Spółka ma siedzibę w jednym z mieszkań w kamienicy na warszawskim Mokotowie. Pod wskazanym w aktach adresem zastaliśmy jednak tylko... lokatorkę. Zapewniła, że co najmniej od dwóch lat pod tym adresem nie ma żadnej firmy. Wówczas bowiem nabyła to mieszkanie od innej prywatnej osoby. Stwierdziła też, że nie zna ani spółki, ani Roberta Draby.

  Starając się dotrzeć do Roberta Draby, udaliśmy się również pod adres, który wskazał w sądzie gospodarczym jako adres zameldowania. Trafiliśmy do mieszkania w bloku, gdzie dziś mieszka ojciec byłego prezydenckiego ministra. Jak stwierdził, sam Robert Draba bywa tam bardzo rzadko, dzwoni do ojca od czasu do czasu. Odmówił podania numeru telefonu komórkowego do swojego syna. Natomiast od dawnych współpracowników Roberta Draby usłyszeliśmy, że od dłuższego czasu nie utrzymuje on już dotychczasowych znajomości.

  Ł. Kłos, T. Słomczyński

  Doradca prezydenta o ułaskawieniach
  Doradca Prezydenta Bronisława Komorowskiego Tomasz Nałęcz postuluje upublicznienie wszystkich dokumentów związanych z ułaskawieniem przez Prezydenta Kaczyńskiego Adama S. Osoby, która robi interesy z Marcinem Dubienieckim i została ułaskawiona w w nadzwyczajnym trybie.

  Tomasz Nałęcz mówi Radiu ZET :"Okoliczności ułaskawienia Adama S. brzmią podejrzanie i skandalicznie. Trzeba precyzyjnie ustalić kto w Kancelarii Prezydenta działał z dobrymi intencjami a kto oplótł Prezydenta Lecha Kaczyńskiego łańcuchem podejrzeń i nieczystości. Nie wiem czy w grę nie wchodzą jakieś klauzule poufności ale nawet jeśli, to interes publiczny nakazuje zdjęcie takich ograniczeń. Opinia publiczna powinna wiedzieć wszystko tak aby ludzie nieuczciwi zostali napiętnowani."

  Nałęcz dodaje: " W smugę podejrzeń weszła Kancelaria Prezydenta poprzedniej kadencji. Powinniśmy zrobić wszystko także udostępniając dokumentacje kancelarii aby tę smugę cienia rozwiać. W grę wchodzi dobre imię człowieka, który jest po za wszelkimi podejrzeniami. Prezydent
  Kaczyński to człowiek prawy w swoich intencjach ale nie wszyscy w jego kancelarii hołdowali tej zasadzie."

  CZYTAJ WIĘCEJ
  Podejrzane kontakty Dubienieckiego. Co go łączy z gangsterem 'Matuchą'?
  Jakub Jacyna: Wulgarna wypowiedź Marcina Dubienieckiego jest naganna
  Dubieniecki jest wspólnikiem aferzysty i 'ma to gdzieś'
  'Niech się pan odp...'. Dubieniecki w wulgarny sposób odmówił komentarza
  Dubieniecki zaczyna karierę w polityce. 'Kaczyński trochę się go obawia'
  Dubieniecki: Kaczyński nie ma prawa odmówić Marcie 'jedynki' na liście
  Dubieniecki: Nie potrzebuję dowodów, żeby wiedzieć, że służby podsłuchują mnie na zlecenie

  Czytaj także

   Komentarze (23)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polsat sport online

   Nadsdaure (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 20

   Oferta zlocenia
   Dysponujemy wieloma technologiami umozliwiajacymi osiagniecie pozadanych efektow:
   zlocenie chemiczne wg technologii firm ROHM AND HAAS ELECTRONIC MATERIALS oraz ENTHONE...rozwiń całość

   Oferta zlocenia
   Dysponujemy wieloma technologiami umozliwiajacymi osiagniecie pozadanych efektow:
   zlocenie chemiczne wg technologii firm ROHM AND HAAS ELECTRONIC MATERIALS oraz ENTHONE dedykowane dla obrobki obwodow drukowanych, znajdujace jednak zastosowanie rowniez dla innych wyrobow
   zlocenie elektrolityczne z kapieli slabokwasnych umozliwiajacych otrzymywanie powlok domieszkowanych niklem, o zwiekszonej odpornosci na scieranie (zloto stykowe)
   zlocenie elektrolityczne z kwasnej kapieli firmy ATOTECH umozliwiajace zlocenie stali nierdzewnych bez stosowania podkladu niklowego i bez utraty faktury powierzchni
   zlocenie aluminium i stopow ZnAl
   zlocenie miedzi, mosiadzu, brazu i jego stopow
   Powyzsze uslugi wykonujemy na zawieszkach oraz w urzadzeniach obrotowych
   Oferta srebrzenia
   srebrzenie techniczne drobnicy ze stali, miedzi i stopow miedzi, wykonujemy rowniez dla elementow z aluminium i jego stopow
   na podkladzie miedzi cyjankowej, srebra wstepnego lub niklu.
   srebrzenie techniczne z polyskiem i duza wglebnoscia wykonywane w oparciu o technologie firmy SCHLOTTER na zawieszkach i w bebnie. Elementy na zawieszkach moga miec do 1,1 m dlugosci.
   obrobka koncowa moze byc pasywacja firmy ENTHONE
   Oferta niklowania
   Oferujemy szeroki zakres roznorodnych odmian niklu chemicznego:
   nikiel firmy ROHM AND HAAS ELECTRONIC MATERIALS do obwodow drukowanych
   niskofosforowy nikiel firmy ENTHONE (zawartosc P 5-10%)
   sredniofosforowy nikiel firmy ENTHONE (zawartosc P 6-9%)
   wysokofosforowy nikiel firmy ENTHONE (zawartosc P 10,5-12%)
   niklowanie czarne firmy SCHMIDT?
   Proces niklowania stanowi w wielu przypadkach integralna czesc wykonywanych przez nas pokryc galwanicznych. Z racji roznorodnosci potrzeb utrzymujemy 3 rodzaje kapieli niklowych galwanicznych:
   zawieszkowe firm: TECHNOLOGIE GALWANICZNE i ATOTECH
   bebnowe firmy: SCHLOETTER
   Oferta anodowania aluminium
   Maksymalne wymiary anodowanych detali wynosza 80x30x80 cm. Jednak maksymalne wymiary detali do uszczelniania po anodowaniu wynosza 40x80 cm.
   Parametry powloki: grubosc powloki 1 do 30 ľm.
   Barwienie aluminium
   Maksymalne wymiary barwionych detali wynosza 40x80 cm.
   Parametry powloki: grubosc powloki 1 do 30 ľm.
   Barwy: czarna, niebieska, brazowa, czerwona, bordowa, fioletowa, zielona, zolta, zlota, pomaranczowa, tytanowa.
   Nakladanie twardych powlok tlenkowych aluminium
   Maksymalne wymiary anodowanych detali wynosza 80x30x40 cm.
   Parametry powloki: grubosc powloki 30 do 100 ľm.
   Wymagania dla powyzszych operacji:

   detale do anodowania powinny byc wykonane z aluminium zawierajacego minimalne ilosci dodatkow stopowych (PA0, PA1, PA2) pokrywaja sie intensywnymi kolorami, natomiast aluminium z duzymi domieszkami krzemu, miedzi, manganu pokrywaja sie kolorem mniej intensywnym z szarym matowym odcieniem. Istnieje rowniez mozliwosc anodowania stopow AK
   w detalu musi byc wykonany otwor technologiczny o srednicy 4-8 mm, w celu doprowadzenia pradu
   Oferta miedziowania
   Proces miedziowania prowadzony jest w oparciu o miedz cyjankowa firmy ENTHONE. Prowadzimy miedziowanie dekoracyjne i techniczne dla potrzeb przemyslu elektrotechnicznego.
   Oferta cynowania
   Cynowanie z polyskiem w kapieli siarczanowej w oparciu o technologie firmy SCHLOETTER. Cynowanie wykonujemy w bebnie i na zawieszkach.
   Fakt, ze cyna i jej zwiazki nie sa spowodowal, ze znalazly one szerokie zastosowanie w przemysle spozywczym oraz jako pokrycia artykulow gospodarstwa domowego, majacych kontakt z zywnoscia. Bardzo dobre wlasnosci przewodzace oraz elastycznosc cyny w porownaniu do innych materialow przewodzacych wykorzystuje sie do pokrywania powierzchni stykowych zwlaszcza narazonych na przace mechaniczna. Ze wzgledu na wlasciwosci lutownicze, powloki cyny stosuje sie rowniez w przemysle radio- i teletechnicznym. Pokrycia cynowe maja rowniez zastosowanie w przemysle elektrotechnicznym, w celu ochrony przewodow miedzianych przed dzialaniem siarki w czasie gumowania. Cynowanie mozna stosowac jako czesciowe zabezpieczenie powierzchni przed azotowaniem. Precyzyjne, drobne sprezyny czasami cynuje sie w celu zabezpieczenia ich przed korozja, bez wplywu na ich wlasciwosci mechaniczne.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   apel o godność zawodu dziennikarza

   barbara (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 21

   W Polsce jest tyle warznych spraw o których trzeba informować czytelników rzetelnie a wy pożałowania godni dziennikarze chcecie zdobyć rozgłos wzniecając afery.Zabiliście tym szczuciem Prezydenta a...rozwiń całość

   W Polsce jest tyle warznych spraw o których trzeba informować czytelników rzetelnie a wy pożałowania godni dziennikarze chcecie zdobyć rozgłos wzniecając afery.Zabiliście tym szczuciem Prezydenta a teraz chcecie zniszczyć córkę.WARA OD P.Marty Kaczyńskiej i jej rodziny.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chciałem Kaczyńskiego osądzić- Bóg go osądził

   patriota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 23

   Czego nie dokonały czołgi, ZOMO Jaruzelskiego i Kiszczaka- dokonał Buzek z Kaczyńskim, Wassermannem , SB później ABW.
   W dniu 13 maja 1981, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w...rozwiń całość

   Czego nie dokonały czołgi, ZOMO Jaruzelskiego i Kiszczaka- dokonał Buzek z Kaczyńskim, Wassermannem , SB później ABW.
   W dniu 13 maja 1981, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, dokonano zamachu na Papieża Polaka JP II.
   19 października 1984 ks. J Popiełuszko został zamordowany
   30 stycznia 1989 znaleziono ciało księdza Stanisława Suchowolca .
   Co wspólnego mają te trzy tragedie z sierpniem 80, stanem wojennym ,Smoleńskiem ?

   Te tragedie mają wspólny wątek do znienawidzonych przez elity rządowe, postulatów sierpnia 80 zapisanych w ustawodawstwo. Wolny związek upolityczniono a Buzek zabrał się za to, czemu bezpieka nie podołała.
   W postulatach zapisano 40 godziny tydzień pracy, Wolne soboty i niedziele. Skrócony okres do przejścia na emeryturę osób zatrudnionych w szczególnych warunkach, przejście bez względu na wiek górników po przepracowaniu 25 lat pod ziemią. To było nie do zaakceptowania pomimo wydzielonej zgody i zapisów ustawowych. Tajnymi sposobami unicestwiano postulaty, wspomniane osoby stojące za światem pracy i wolnością z tablic stoczniowych.
   Okres ten można porównać do wyprowadzenia Mojżesza i jego ludu z pod władzy Faraona .
   I tam i tu występują dwie tablice. Mojżeszem jest JP II.
   Po „Wiośnie ludów” i okresie przełomów ( okrągły stół ) władzę w Polsce przejmuje UW AWS koalicyjny rząd Jerzego Buzka z Leszkiem Balcerowiczem jako wicepremierem.
   Obok wprowadzania własnego programu AWS podjęła się realizacji, w koalicji z UW czterech reform: administracji, szkolnictwa, służby zdrowia, ubezpieczeń emerytalnych.
   Zajmijmy się ta ostatnią gdyż to właśnie, postulaty sierpniowe. Ministrem sprawiedliwości zostaje L. Kaczyński wraz ze Zbigniewem Wassermannem jako prokuratorem krajowym( dopiero wyszło później ,że nie miał nominacji na to stanowisko w momencie przeprowadzania „Temidy” ) Prezesem ZUS zostaje Allot a jego zastępczynią A. Fotyga.
   Dwaj ostatni wpuścili sfałszowane przepisy w obieg w ZUS. Poprzedni z agentami ABW dokonali akcji kryptonim Temida i skoku na sądownictwo. Wraz z agentami UOP później przekształconego w ABW. Nie przypadkowo dobiera się męża Pani prezes sądu okręgowego (nowo mianowanej )szefa ABW na Śląsku. Opiera się to o wrabianego biznesmena z Sosnowca i prezesów katowickich sądów. Wraz z prezesami sądów, zwerbowano wielu sędziów i inspektorów ZUS, co dało początkowi reformy emerytalnej w akcji bezprawiezus, wymierzonej we wcześniej wspomniane postulaty, wyśmiania się z ojca św. J.P.II z zaangażowania w sprawy ludzi pracy, jego przemówienia, wywalczone prawa i wolności, wyśmiania się z ofiar stanu wojennego, morderstwa wspomnianych księży. Sprofanowano konstytucję i konwencję prawa człowieka.
   Na szeroką skale wydawano decyzje emerytalne a w następstwie wyroki w imieniu R.P. na sfałszowanych przepisach § 31. R.R.M z dnia 7 luty 83 r. Przesuwano terminy wypłat o dowolny termin, okrajano świadczenia o dowolną kwotę , odmawiano przyznawanie emerytur. Proceder był bardzo dobrze zabezpieczony. Ludzie przez lata chodzili dobrowolnie do pracy w soboty i niedziele ,by mieć przepracowany miesiąc 22 dni robocze, kiedy miesiąc kalendarzowy miał np. 19 dni roboczych. Kto nie podporządkował się fałszerstwu przepisów, i nie poszedł do pracy, nie zaliczano mu takiego miesiąca do okresu zatrudnienia. W ten sposób osobie zatrudnionej w szkodliwych warunkach można zabrać do 15 lat zatrudnienia i innym do 26 lat pracy. Dodawano ludziom od 0,5 roku do 3 i więcej lat pracy. Buzek Kaczyńskiego za zamach stanu wyrzucił i powołał Stanisława Iwanickiego ministrem sprawiedliwości. Iwanicki powiedział, że za czasów Kaczyńskiego w ministerstwie „naruszono nie tylko zasady funkcjonowania prokuratury w demokratycznym kraju, ale wręcz stworzono system służący wyłącznie realizacji celów politycznych”. Sfałszowany system świadczeń w ZUS działa do dziś.
   Dokonano zamachu stanu ,zamachu na niepodległość państwa polskiego i innych przestępstw przeciwko państwu, prawom człowieka. Akcja dała zysk ok. 80 miliardów zł. Bandyci mieli wypłacane prowizje 25% od sumy jednej oszukanej osoby. Barbarzyńcy w togach czują się bezkarnie poszerzając swój proceder o pożyczki bankowe i nieruchomości . Na trop afery wpadł górnik z Tychów Jan Manowski z kandydatem na prezydenta R.P.- D. Podrzyckim. Tego drugiego zamordowano a górnikowi sporządzono psychiczną odyseję do krachu finansowego. 65 sędziów Katowickiej Apelacji zostało skierowanych przeciwko tej rodzinie Wydano 2000 postanowień w wyniku niesamowitych przestępstw. Zaczęto się bać o nominacje i zajmowane stanowiska . Tyska sędzina Dorota Niewiadomska jedna z ministrantów Jarczyka, wyłączona przez sześć postanowień sądu okręgowego i apelacyjnego ze sprawy, która sama wydała postanowienie o niewłaściwości rzeczowej jej sądu w sprawie , sama się wyłączyła, Wydała na tego Bohatera Narodowego wbrew jakimkolwiek zasadom, wyrok zaoczny z wyrzuceniem na bruk całej rodziny, bez przyznania lokalu zastępczego. Sprawa rozprzestrzeniła się w dziesiątki spraw sądowych katowickiej apelacji i stała się priorytetem dla zbrodniarzy akcji Temida oraz bezprawiezus. Sięgała pozwanych Lecha Kaczyńskiego, Z Wassermanna, Kochanowskiego i inne ważne osobistości. Sąd Apelacyjny w Warszawie przesłał sprawę do Katowic , gdy przepisy mówią ,że sprawę przeciwko osobie sprawującej wysoki urząd państwowy kieruje się w miejscu urzędowania tej osoby. Pozwanymi są prokuratorzy i sędziowie Katowickiego SA. Ten sąd 10 grudnia 2009 wyłączył sąd rejonowy w Tychach ze sprawy ,sąd okręgowy i część sędziów sądu apelacyjnego. W marcu 2010 sprawa została skierowana do sądu okręgowego w Częstochowie. Rozegrały się dantejskie sceny na okoliczność i fakt, że sąd w Częstochowie nie może sprawy rozpatrywać gdyż nad nim przełożony jest sąd Apelacyjny w Katowicach. Pozew jest kierowany i opłacony do wydziału karnego, a ten wyłączył część własnego sądu w postępowaniu cywilnym. Największa na świecie afera rządowo sądowa wyszła by na jaw. Wtedy to podjęto plan likwidacji świadków i współsprawców. Sprawą zajmował się także J. Kaczyński jako szef BBN zlecił postępowanie Z. Ziobrze lecz ten albo oszukał J. Kaczyńskiego lub z kolesiami ukręcili sprawie łeb.
   Bandyci byli w ETPCZ w Strasburgu gdzie trój osobowy skład wydał postanowienie UWAGA.:
   „Nie ma łamania praw człowieka, złożonych dokumentów nie wolno przedstawiać ,żadnej instytucji państwowej i pozapaństwowej”

   W ten sposób ETPCZ w Strasburgu wydał na Państwo Polskie zezwolenie na uprawianie w stosunku do społeczeństwa polskiego, terroryzmu i zbezczeszczenie konwencji praw człowieka. Skoro terroryści zaznaczyli swą obecność w ETPCZ to dlaczego nie w Smoleńsku??
   Na głównych świadków i organizatorów padł wyrok- To swingowana katastrofa Smoleńska.
   Mordercy są w Polsce i wbrew Wspólnemu stanowisku Rady Europy z dnia 27 grudnia 2001 r. w sprawie zwalczania terroryzmu(2001/930/WPZiB) RADY UNII EUROPEJSKIEJ, uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 15 i 34. mordercy chronią się pod immunitetami. Agent Kaczyński strasznie bał się zbrodni przeciwko narodowi Po oddzieleniu Prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości. W prokuraturze generalnej ustawił swoich prokuratorów i to właśnie z prokuratury w Katowicach. Nie przypadkowo minister Sprawiedliwości piastuje obecnie tekę ministerialną , albowiem Kwiatkowski był osobistym sekretarzem i doradcą Buzka przy wprowadzaniu zamachu stanu. Dlatego korespondencję z Sądu Najwyższego i Prokuratury Generalnej do rąk adresata, rozpatrują sekretarki odmawiając jakiejkolwiek interwencji w tej sprawie odpowiadając ,że Kwiatkowski nic nie może. Kwestie związane z upolitycznionym sądownictwem rejonowym i prokuraturą rozpatruje komornik Zbigniew Jarczyk w swych wszystkich przestępczych działaniach, wykorzystuje wpływy, mając za sobą swoją teściowa jako szefową wydziału wizytacyjnego sądu okręgowego w Katowicach oraz żonę jako sędzię, agenta tego sądu. Nad Korespondencją i podsłuchami telefonicznymi działa mąż Pani Prezes sądu Okręgowego wysoko postawiony oficer ABW wsławił się w pacyfikowaniu rodzin przystawiając pistolet do skroni dzieci przy pacyfikacji biznesmena, oraz w Akcji B.Blidy. Wszyscy są z nadania L. Kaczyńskiego
   Dlatego L. Kaczyński nie podpisał Karty Praw Podstawowych. O akcji kryptonim Temida, bezprawiezus, można przeczytać w wielu artykułach wydań internetowych.. Na wzór Wilczego Szańca to swoi doprowadzili do celowego opóźnienia i NADANYCH błędnych namiarów przy lądowaniu oraz innych okoliczności.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cynizm...

   Sahajdaczny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 23

   W Sądzie Rejonowym i Okręgowym w Gdańsku zarzucam radcy prawnemu kłamstwo pod przysięgą a prokuratura nie podejmuje sprawy bo jestem osobą nieposzkodowaną,bo nie jestem zięciem prezydenta i nie mam...rozwiń całość

   W Sądzie Rejonowym i Okręgowym w Gdańsku zarzucam radcy prawnemu kłamstwo pod przysięgą a prokuratura nie podejmuje sprawy bo jestem osobą nieposzkodowaną,bo nie jestem zięciem prezydenta i nie mam sztabu prawników za sobą.Niech mi nikt nie mówi o standardach w stosunku do radców prawnych.A Dziennik Bałtycki podejmuje sprawę gdyż takie jest zlecenie właściciela.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nagonka trwa

   Grace (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 21

   Jak to czytam- krew się we mnie burzy. Szczuli, gdy żył, a po śmierci ze zdwojoną siłą. Nie udało się napoić szczątków Prezydenta alkoholem w Smoleńsku/- bo Jarek zabrał ciało/jak Błasika/ Palikot...rozwiń całość

   Jak to czytam- krew się we mnie burzy. Szczuli, gdy żył, a po śmierci ze zdwojoną siłą. Nie udało się napoić szczątków Prezydenta alkoholem w Smoleńsku/- bo Jarek zabrał ciało/jak Błasika/ Palikot prowadził kampanię nt. rzekomego alkoholizmu Lecha/- zostało im tylko pluć i szczuć...uderzając w Martę i Lecha po śmierci. Kim jest ten Naród co pluje na największych swoich mężów, Patriotów? Niewart jest swego istnienia i tam właśnie zmierza.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Akcja przeciwko premierowi TUSKOWI rozpoczela sie od stoczni i checia kupna przez ''Araba'', kumpla

   Jena (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 32

   To oni latali do Gruzji rzadowym samolotem i handlowali bronia, kiedy akcja stoczni sie nie powiodla, to DRABA, poszedl do firmy Araba i dalej pioira brudne pieniadze, bo co to dla nich 30 mln zl,...rozwiń całość

   To oni latali do Gruzji rzadowym samolotem i handlowali bronia, kiedy akcja stoczni sie nie powiodla, to DRABA, poszedl do firmy Araba i dalej pioira brudne pieniadze, bo co to dla nich 30 mln zl, kt. stracili,a mogli zyskac dosmiertny parasol ochronny, najpierw 10 lat jednegp brata, a pozniej nastepne 10 drugiego. Mielibysmy KUBE, z wlasnego wyboru.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kaczyński i prawość...

   mz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 18

   Nie był prawym człowiekiem. W Warszawie żyje wiele osób- ofiar czystek po objęciu przez L.K funkcji prezydenta m.st. Warszawy. Znam kobietę, bardzo dobrego fachowca- która została zwolniona z...rozwiń całość

   Nie był prawym człowiekiem. W Warszawie żyje wiele osób- ofiar czystek po objęciu przez L.K funkcji prezydenta m.st. Warszawy. Znam kobietę, bardzo dobrego fachowca- która została zwolniona z pracy bo potrzebne było miejsce dla protegowanej M.Kaczyńskiej. Nikogo nie interesowało, że zwalniana samotnie wychowuje dziecko, praca jest jedynym źródłem utrzymania, ze nie było żadnych zastrzeżeń do jej pracy. Nie była z koterii-poszła won... Dużo można o tym mówić. W Urzędzie m st. Warszawy za LK najbardziej kwitł dwór. Celowała w jego budowie jaśnie wielmożna Elżbieta Jakubiak.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spytać Dubienieckiego

   Fankan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 29

   Najprościej spytać Dubienieckiego, przecie on wie najlepiej na jakiej podstawie jego koleś - wspólnik - gangster - oszust został ułaskawiony. Może Dubieniecki robił w tej sprawie za adwokata...rozwiń całość

   Najprościej spytać Dubienieckiego, przecie on wie najlepiej na jakiej podstawie jego koleś - wspólnik - gangster - oszust został ułaskawiony. Może Dubieniecki robił w tej sprawie za adwokata wnioskującego? Znając NIESKAZITELNĄ NIEPOSZLAKOWANĄ UCZCIWOŚĆ PANA PREZYDENTA IV RP nie wątpię, że nie ułaskawiłby gangstera mając choćby cień wątpliwości, a rozświetlić wszelkie cienie gangstera i tatkę przekonać mogła tylko Jego Córka, więc ją też można by spytać. BO JAREK JAKO SUPERUCZCIWY 9poza sprawą Blidy) NA PEWNO TEŻ NIC NIE WIE zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wypowiedz komunisty Nałęcza, świadczy o wyjątkowej roli

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 30

   jaka odgrywa w nagonce, sowiecka agentura UW-PO zainstalowana w Pałacu po żyrandolem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sforo z PO. Co tam słychać w sprawie politycznego morderstwa w Łodzi?

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Czyżby sprawa "utknęła pod dywanem" Tuska i Komorowskiego?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama