Piłka ręczna: Narybek Górnika ćwiczy pod okiem gwiazd...

  Piłka ręczna: Narybek Górnika ćwiczy pod okiem gwiazd zabrzan

  Agata Zielińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piłka ręczna: Narybek Górnika ćwiczy pod okiem gwiazd zabrzan
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Młodzi piłkarze ręczni spotkali się w hali Zabrzu, by pod okiem Michała Kubisztala, Bartłomieja Tomczaka i Sebastiana Suchowicza odbyć trening.
  Był to jeden z elementów procesu naboru wśród uczniów trzecich klas gimnazjum do klasy o profilu piłki ręcznej która we wrześniu ruszy w Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół Sportowych w Zabrzu.

  Plany są ambitne. - Chcemy, by powstała naprawdę mocna drużyna. W końcu piłka ręczna jest drugim, po piłce nożnej, najpopularniejszym sportem w Zabrzu - powiedział Marek Płatek jeden z trenerów zabrzańskiego Zespołu Szkół Sportowych i klubu SPR "Pogoń 1945" Zabrze.
  - Mamy szansę, by wykorzystać dobrą atmosferę wokół piłki ręcznej po brązowym medalu z Kataru. Pojawiła się także okazja, by uzyskać dofinansowanie z rządowego programu, wspierać nas chce również miasto Zabrze - dodaje. Klasa ma działać także przy współpracy z Górnikiem Zabrze - chcemy, by nasi uczniowie mieli możliwość co jakiś czas trenowania ze szkoleniowcem i zawodnikami tej drużyny. To nie tylko atrakcja, ale także świetna lekcja - dzieli się planami Płatek.

  A jak się okazuje, zachęcić młodych chłopców do uprawiania piłki ręcznej nie jest trudno. - Piłką ręczną zainteresował jeden z trenerów. Przyszedł do naszej szkoły, mówił o piłce ręcznej, pokazał, spodobało nam się i poszliśmy na trening - wspomina Piotr Skwarek na co dzień zawodnik UKS-u 31 Rokitnica Zabrze. - Dzięki temu nasza przygoda z piłką ręczną trwa już 5 lat, chcielibyśmy nadal grać- dodaje Marcin Uryszek, kolega Piotra.

  Kolejne zajęcia naborowe zaplanowane są na 11 marca. Lista wciąż jest otwarta, chętni, także spoza Zabrza, mogą się zgłaszać do nauczycieli ZSS w Zabrzu i trenerów SPR Pogoni Zabrze.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama