Częstochowa stawia na rowery? Tylko pozornie

  Częstochowa stawia na rowery? Tylko pozornie

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Częstochowa stawia na rowery? Tylko pozornie
  1/15
  przejdź do galerii
  Urząd Miasta pochwalił się inwestycjami rowerowymi, które zrealizuje w tym roku. Czy to znak, że Częstochowa stawia na rowery? Tylko pozornie, bo obiecane inwestycje to kropla w morzu potrzeb. W Częstochowie brakuje przede wszystkim ścieżek rowerowych. Poza tym inwestycje zostaną zrealizowane dzięki budżetowi partycypacyjnemu, który wybrali sami mieszkańcy.
  Na co więc mogą liczyć w tym roku częstochowscy rowerzyści? Blisko 180 stojaków rowerowych w różnych dzielnicach miasta, samoobsługowa stacja napraw i ścieżka rowerowa na Północy. M.in. takie inwestycje rowerowe zostaną zrealizowane w tym roku w ramach budżetu partycypacyjnego. Dzięki nim miejska infrastruktura będzie jeszcze bardziej przyjazna dla jednośladów.

  Po 20 stojaków rowerowych w kształcie odwróconej litery „U” zamontowanych zostanie w tym roku w dzielnicach: Grabówka, Lisiniec, Mirów, Podjasnogórska, Wrzosowiak, Zawodzie-Dąbie i Częstochówka-Parkitka, a 40 takich stojaków powstanie na Tysiącleciu.
  Zamontowany sprzęt będzie zgodny z przyjętymi przez miasto w 2013 r. „Wytycznymi do projektowania, wykonania i utrzymania dróg dla rowerów w Częstochowie”. Łączny koszt tego zadania to ok. 45 tys. zł.

  Samoobsługowa stacja naprawcza dla rowerów powstanie natomiast w dzielnicy Częstochówka-Parkitka. Jej koszt to ok. 5,6 tys. zł. Dzięki niej rowerzyści będą mogli sami naprawić drobne usterki. Stacja będzie wyposażona m.in. w stojak na rower, zestaw narzędzi oraz pompkę.

  Wśród zadań do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego, na które częstochowianie oddali najwięcej głosów znalazła się także budowa fragmentu drogi rowerowej w dzielnicy Północ, od przejazdu przez ul. Kisielewskiego do zjazdu z alei Wyzwolenia na parking centrum M1 oraz na stację paliw wzdłuż alei Wyzwolenia. Na realizację tej inwestycji poznaczone jest 75 tys. zł.

  Wykonane zostanie także przejście dla pieszych i rowerzystów przez ul. Jagiellońską od galerii handlowej „Jagiellończycy” do przystanku tramwajowego Estakada. Koszt tego zadania został oszacowany na 233 tys. zł.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama