Falun 2015: Sztafeta kobiet 4x5 km ZDJĘCIA Norwegia, Szwecja, Finlandia, USA, Polska

Redakcja
Falun 2015: Polska sztafeta nie jest faworytem takim jak Norwegia, USA i Szwecja, ale Polki w składzie Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec chcą powalczyć o medal.
Falun 2015: Sztafeta kobiet 4x5 km ZOBACZ Falun 2015 LIVE + TRANSMISJA + RELACJA Polska sztafeta zajęła 5. miejsce w Mistrzostwach Świata! Wygrała Norwegia przed Szwecją, Finlandią i USA. Polska biegła w składzie Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec.

Falun 2015: Sztafeta kobiet 4x5 km LIVE + TRANSMISJA + RELACJA

Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec - w takiej kolejności biegną dziś Polki w sztafecie 4x5 km. Bieg zakończony. Polska na 5. miejscu. To najlepszy występ polskiej sztafety w historii.

Jesteśmy bardzo szczęśliwe. Gdyby ktoś nam powiedział, że będziemy lepsze od Niemek, to bym go wyśmiała - powiedziała Justyna Kowalczyk, kapitan polskiej drużyny.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Nie chcę na dziewczyny nakładać presji, chociaż może skoro nałożyłam ją na Sylwię i zdobyłyśmy medal w sprincie, to teraz też tak zrobię. Mamy szansę na dobry wynik - uśmiecha się Kowalczyk.

SPRAWDŻ TUTAJ PROGRAM FALUN 2015:
FALUN 2015 PROGRAM + TRANSMISJE TV ONLINE + LIVE

Czy polska sztafeta kobiet 4x5 km ma szansę na medal w Falun 2015?

W Falun widać wyraźnie, że Justyna Kowalczyk czuje się odpowiedzialna za polską reprezentację. Formalnie kadry są dwie, bo Justyna z Jaśkowiec tworzą osobny team, ale w Szwecji tego podziału nie widać. Współpracują z sobą trenerzy (Aleksander Wierietielny i Janusz Krężelok) oraz serwismeni, a Marcisz i Kubińska biegają na nartach Kowalczyk.

- Tworzymy zwartą grupę, fajnie to wszystko wygląda - przyznaje Krężelok.

Od strony logistycznej również. Polska ekipa mieszka w domkach tuż obok tras w kompleksie Lugnet, na trening lub zawody można wyskoczyć prosto z łóżka.

Akurat wczoraj dziewczyny dopingowały kolegów, którzy startowali w biegu na 15 km tech. dowolną. Szału nie było: Maciej Kreczmer zajął 42. miejsce, Maciej Staręga 48., Jan Antolec 51., a Sebastian Gazurek - 61.

- Nie wiem, po co w ogóle tu przyjechaliśmy. Byliśmy zupełnie nieprzygotowani. Coś musi się zmienić - nie krył frustracji Gazurek.

Bieg wygrał Szwed Johan Olsson. Norwegowie w odwrocie, na otarcie łez został im brązowy medal Andersa Gloeersena. Za to Petter Northug był... 62. Srebro wywalczył Francuz Maurice Manificat.

Charlotte Kalla została mistrzynią świata w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Szwedka wygrała z przewagą 41 sekund nad drugą Jessiką Diggins reprezentującą Stany Zjednoczone. Najlepsza z Polek Sylwia Jaśkowiec zajęła 14. miejsce.

- Pogoda wypaczyła wyniki. Opady śniegu musiały zacząć się wcześniej, niż przewidywano, a niektórzy nasmarowali już narty w inny sposób - powiedziała klubowa trener Jaśkowiec Anna Bubula odnosząc się do fatalnego występu Norweżek.

Faworyzowane Therese Johaug i Marit Bjoergen uplasowały się odpowiednio na 27. i 31. pozycji. W Norwegii po ich słabym występie rozpętało się piekło i szukanie winnych.

*Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
*Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV