Rosja zbroi się na potęgę. Czy szykuje się do wojny? [III...

  Rosja zbroi się na potęgę. Czy szykuje się do wojny? [III WOJNA ŚWIATOWA]

  Mark Hookham, Tim Ripley

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  [III WOJNA ŚWIATOWA] Kiedy Zachód w ostatnich latach zmniejszał swoje wydatki na wojsko, Rosja zwiększała budżet resortu obrony. Przez to ma nowe rakiety, bombowce oraz okręty podwodne. Teraz zbrojenia w Rosji jeszcze przyspieszyły.
  Rosyjski prezydent Władimir Putin postawił krajową gospodarkę w stan mobilizacji, by Kreml mógł wydać miliardy dolarów na atomowe okręty podwodne, myśliwce, supernowoczesne drony bojowe i nowoczesne pociski balistyczne.

  Admirał Alan West, były zwierzchnik królewskiej marynarki i były minister bezpieczeństwa, uważa, że dozbrajanie rosyjskich sił zbrojnych to powód do poważnego niepokoju. Jego zdaniem szaleństwem byłoby w tej sytuacji obcinanie wydatków obronnych po wyborach w Wielkiej Brytanii. A takie zapowiedzi już nieraz padały z ust czołowych brytyjskich polityków.

  ROŚNIE STRACH LITWINÓW PRZED GROŹBĄ AGRESJI ZE STRONY WOJSK ROSYJSKICH


  W latach 2010-2014 wydatki Rosji na obronność realnie wzrosły o 35 proc., informuje brytyjski Międzynarodowy Instytut Studiów Strategicznych (IISS). W tym samym okresie Wielka Brytania obniżyła nakłady na cele wojskowe o blisko 9 proc.
  Po wojnie z Gruzją w 2008 roku Putin zarządził unowocześnienie rosyjskich sił zbrojnych - w okresie 2011-2020 Rosja przeznaczy równowartość 317 miliardów dolarów na nowy sprzęt militarny. Przewiduje się, że do końca dekady unowocześnione zostanie 70 proc. wyposażenia wojskowego - armia wzbogaci się o 2300 nowych czołgów i 1200 nowych śmigłowców i samolotów.

  - Krótko mówiąc [Putin], stawia całą gospodarkę w stan mobilizacji - twierdzi wspomniany West. - To nowy, bardzo skuteczny sprzęt, nie powinniśmy absolutnie tego lekceważyć.

  Filarem modernizacji rosyjskich sił zbrojnych jest rozwój samolotu myśliwskiego PAK FA, skonstruowanego przez biuro im. Pawła Suchoja.

  Ten najambitniejszy rosyjski projekt lotniczy od czasów zakończenia zimnej wojny ma być odpowiedzią na amerykańskie samoloty wielozadaniowe F-22 i maszyna, z którą do tej pory USA mają ogromne problemy, czyli F-35. David Deptula, emerytowany generał broni amerykańskich sił powietrznych, uważa, że PAK FA ma "większą zdolność" operacyjną niż reklamowany mocno przez czynniki amerykańskie wspomniany już F-35.
  W latach 2011-2020 Rosja przeznaczy równowartość 375 mld dol. na unowocześnienie swoich sił zbrojnych
  To jeszcze nie wszystkie plany Kremla, jeśli chodzi o lotnictwo. Rosja opracowuje też futurystyczny bombowiec strategiczny, który zastąpi starzejącą się flotę Tu-95 (kryptonim NATO "Bear"). PAK DA ma mieć zasięg ponad 3400 km, co pozwoli Rosjanom patrolować obszar zbliżony do brytyjskiej przestrzeni powietrznej.

  FELSZTYNSKI: III WOJNA ŚWIATOWA WYBUCHNIE WE WRZEŚNIU. PUTIN SIĘ NIE COFNIE


  Nowy bombowiec, jak się oczekuje, wejdzie do służby w 2025 roku. Prawdopodobnie będzie przenosił pocisk manewrujący Ch-555 o zasięgu 1900 km.

  Douglas Barrie z IISS ocenia program rozwoju bombowców jako "niesłychanie ambitny". - Rosjanie od dawna uważają się za głównego gracza, jeśli chodzi o zdolność bojową sił powietrznych, a bombowiec strategiczny to ważna część tego pakietu - mówi.

  Idąc za przykładem wielu zachodnich armii, Kreml inwestuje ogromne sumy w bezzałogowe drony. Suchoj opracowuje 20-tonowego drona bojowego, który ma wejść do użytku w 2018 roku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   @ Kropka poniżej

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 23

   i to były sprawiedliwe granice do 1914 i Rosja i Niemcy kajzerowskie pomyślnie się rozwijały, w tym Górny Śląsk

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   " Polaku, pomagaj Ukrainie, bo ona pomaga tobie "

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 19

   " Bardzo wielu Polaków jest zdecydowanie przeciwnych udzielaniu jakiejkolwiek pomocy Ukrainie. Widać to w sondażach, w komentarzach na internetowych forach i słychać na ulicy. W czwartek jeździłem...rozwiń całość

   " Bardzo wielu Polaków jest zdecydowanie przeciwnych udzielaniu jakiejkolwiek pomocy Ukrainie. Widać to w sondażach, w komentarzach na internetowych forach i słychać na ulicy. W czwartek jeździłem po Polsce w kampanijnym autobusie Andrzeja Dudy i mogłem się przekonać, że nawet wśród zwolenników PiS pojawia się wiele głosów żądających pozostawiania Ukrainy samej sobie. Problem jednak w tym – i tego najwyraźniej wielu Polaków nie rozumie, a zrozumieć powinno – że Ukraina zostawiona sama sobie szybko wpadnie w ręce Rosji. A, jak podkreślał Lech Kaczyński, po Gruzji i Ukrainie Putin sięgnie po Polskę. Jest to tym bardziej pewne, że Putin realizuje plan odtworzenia sowieckiej strefy wpływów. A gdzie się ona kończyła? Na Łabie, nie na Bugu. Wcześniej carska Rosja sięgała po Wartę. I na Kremlu Polska jest postrzegana jako zbuntowana prowincja. Ukraińcy walczą więc także o naszą wolność. Jeśli pozwolimy im przegrać, za pewien czas bomby zaczną spadać na polskie domy. Czy naprawdę tego chcemy?" cytat z niezalezna.pl , dla chcących jakoś pomóc http://kuloodporni.org/ " W ramach zbiórki publicznej pomagamy wyposażyć ukraińskich wojskowych i Gwardię Narodową w podstawowe środki ochrony życia i zdrowia." wejdź przeczytaj i zdecyduj czy chcesz pomóczwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polaku, pomagaj Ukrainie

   xmen (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   która gloryfikuje Banderę i zabójców 200 tys. Polaków w czasie rzezi wołyńskiej.
   Pamiętajcie ze hasło Bandery to "Zabij każdego Polaka między 16 a 60 rokiem życia" .
   Te wpisy proukraińskie...rozwiń całość

   która gloryfikuje Banderę i zabójców 200 tys. Polaków w czasie rzezi wołyńskiej.
   Pamiętajcie ze hasło Bandery to "Zabij każdego Polaka między 16 a 60 rokiem życia" .
   Te wpisy proukraińskie świadczą o rozległości V kolumny UPA w Polsce.
   Jak Ukraina nas zaatakuje (a prędzej czy później to zrobi), cały świat jej przyklaśnie i będzie miał rację. Bo Polacy to durnie do siódmej potęgi.zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   w zamian za Stettin, Danzig, Breslau czy Hindenburg

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 17

   można oddać Putinowi takie goroda jak Warszawa, Ljublin, Bjełostok czy Dombrowe Szachtiorską z Sosnowcem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   miejmy nadzieje ,że niskie ceny ropy zatrzymaja putionowskie zbrojenia

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 4

   wojna z Ukrainą też kosztuje , jest nadzieja, że kremlinsom zabraknie kasy

   Zdjęcie autora komentarza
   Takie cuś

   Cichy Cichy

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Takie cuś http://i.imgur.com/dYKSA7m.png

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama