Zabaw się na koniec karnawału [NAJLEPSZE MIEJSCA]

  Zabaw się na koniec karnawału [NAJLEPSZE MIEJSCA]

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabaw się na koniec karnawału [NAJLEPSZE MIEJSCA]

  ©SVC

  Jutro "ostatki" (względnie "śledzik"), czyli koniec jednego z najdłuższych karnawałów XXI wieku. Od środy rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który trwać będzie aż do świąt Wielkiej Nocy. Kto do tej pory nie dość mocno wyszalał się na parkiecie, ten jutrzejszego wieczora będzie miał ku temu ostatnią okazję.
  Zabaw się na koniec karnawału [NAJLEPSZE MIEJSCA]

  ©SVC

  W wielu restauracjach i domach kultury odbędą się "pogrzeby basa", czyli tradycyjne pożegnania z atrybutami karnawału. Tym razem z powodu zbieżności dat ostatki często będą połączone z obchodami Dnia Kobiet, więc w wielu miejscach zamiast zabaw odbędą się koncerty, babskie combry lub specjalne seanse filmowe.

  W tym roku na zabawy mieliśmy 74 noce - ostatni raz tak znakomita okazja do balowania była w roku 2000, zaś na powtórkę z tegorocznego karnawału będziemy musieli czekać aż do roku 2095! Na szczęście po drodze mamy rok 2038, a wówczas karnawał będzie trwał jeszcze dłużej (aż 75 dni) i będzie to absolutny rekord wszech czasów!

  Jak wynika z opublikowanego niedawno raportu TNS OBOP, z uroków karnawału najczęściej korzystają młodzi, dobrze wykształceni mieszkańcy dużych metropolii. Mimo wielu okazji aż 57 procent ankietowanych Polaków w ogóle nie uczestniczyło w żadnej zabawie. Zdaniem restauratorów i trenerów tańca, częściej wynika to z braku pieniędzy aniżeli z braku ochoty. Wśród tych, którzy się skusili do wyjścia na parkiet większość wysoko ocenia swoje taneczne umiejętności - ponad 40 procent badanych twierdzi, że "swobodnie tańczy wiele tańców", co trzeci deklaruje, że zna podstawowe kroki taneczne, a jedynie co dziesiąty podpiera ściany.

  Tam będzie się można zabawić


  Chorzów
  W Starochorzowskim Domu Kultury (Chorzów, ul. Siemianowicka 59) zabawa rozpocznie się o godz. 18. W programie m.in. "pogrzeb basa". Rezerwacja pod numerem telefonu: 32 247-39-57. Chorzowianie, którzy wolą czysto muzyczne pożegnania karnawału mogą wybrać o godz. 19 na koncert zespołu Poluzjanci w Chorzowskim Centrum Kultury.

  Częstochowa
  W Klubie Politechniki (Al. Armii Krajowej 23/25) odbędzie się koncert Novika Live promujący najnowszy album artystki zatytułowany 'Lovefinder. Początek występu o godz. 19. Bilety kosztują 25 złotych (normalny) i 15 złotych (ulgowy) do kupienia na miejscu oraz w OPK Gaude Mater. Kontakt do Klubu: tel.: 34 325-02-30; 34 361-50-80.

  Radzionków
  W Centrum Kultury "Karolinka" (pl. Jana Pawła II) wystąpi kabaret "Moherowe berety" czyli... panie: Małgorzata Gadecka, Izabela Malik, Beata Chren i Marta Tadla. Wbrew pozorom w skeczach kabaretu nie pojawiają się tematy polityczne. Początek występu zaplanowano na godz. 18. Bilety kosztują 20 zł. Kontakt: tel/fax: 32 286-64-54; 32 286-63-45.

  Katowice
  Finalista programu You Can Dance oraz uczestnik programu Mam Talent wystąpią specjalnie dla pań podczas Woman's Night w Lemoniada Music Club (ul. Mariacka 4). Początek imprezy o godz. 21. Ostatkowa impreza odbędzie się też w klubie Poziom 3 (ul. 1 Maja 33). W programie m.in. konkurs karaoke. Początek imprezy o godz. 20. Panie mają wstęp wolny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama