Kolejne kluby wplątane w aferę w częstochowskim OZPN?

  Kolejne kluby wplątane w aferę w częstochowskim OZPN?

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kolejne kluby wplątane w aferę w częstochowskim OZPN?

  ©arc

  Afera, która wybuchła w częstochowskim OZPN zatacza coraz szersze kręgi. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w sprawę obok Pilicy Koniecpol mogą być zamieszane jeszcze kluby z Rzerzęczyc i Kamyka. Niewykluczone, że do tego grona dołączy także jeden z częstochowskich klubów.
  Kolejne kluby wplątane w aferę w częstochowskim OZPN?

  ©arc

  Dwa tygodnie przed wybuchem afery doszło podobno do włamania do siedziby częstochowskiego OZPN. Skradziono wówczas dokumenty rozliczeniowe i pieniądze, ale wielu spośród działaczy do dnia dzisiejszego nie zostało poinformowanych o tym fakcie.

  W środę w siedzibie związku ma dojść do nadzwyczajnego spotkania członków zarządu, którzy dotąd nie byli informowani o całej sytuacji, która bardzo mocno uderza w wizerunek całej częstochowskiej piłki. Nieoficjalnie mówi się, że niektórym działaczom wyraźnie nie jest na rękę organizacja środowego spotkania.

  Przypomnijmy, że śledczy przesłuchali już Waldemara B. prezesa częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i czterech innych mężczyzn, którzy są podejrzewani o wyłudzenie dotacji w wysokości 24 tysięcy zł na rzecz Pilicy Koniecpol. Prezes przyznał się do winy, za co grozi mu nawet 8 lat więzienia.

  W latach 2012-2014 klub z Koniecpola złożył wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych zakupu sprzętu sportowego do Śląskiego Biura Rozwoju Regionalnego.

  Śledczy postawili w zeszłym tygodniu pięciu osobom zarzut wyłudzenia dotacji, za co grozi 5 lat więzienia. Wśród podejrzanych oprócz Waldemara B. są dwaj inni działacze Pilicy, Roman H. oraz Janusz S. (wciąż jest wiceburmistrzem Koniecpola) oraz właścicielowi i pracownikowi firmy, z której pochodziła faktura.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama