Skoczów: Zatrzymany 35-latek z Górek Wielkich, który napadł...

  Skoczów: Zatrzymany 35-latek z Górek Wielkich, który napadł na sklep

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego komendy policji w Cieszynie zatrzymali 35-letniego mieszkańca Górek Wielkich, który ma na koncie napad na sklep w Skoczowie. Decyzją sądu mężczyzna został na trzy miesiące aresztowany. Grozi mu kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.
  Do napadu doszło 24 lutego rano. Do jednego ze sklepów w centrum Skoczowa wtargnął zamaskowany mężczyzna, który posługując się miotaczem gazu zaatakował ekspedientkę, a następnie zabrał kasę sklepową i uciekł. Dyżurny policji podjął decyzję o zorganizowaniu obławy.

  - Policjanci ustalili, że przestępca uciekł samochodem. Chwilę później mundurowi odnaleźli poszukiwane auto. Zostało porzucone przez sprawcę w Harbutowicach.
  Nieopodal odnalezionego pojazdu stróże prawa ujawnili skradzioną kasę ze sklepu. Złodziej nie potrafił jej otworzyć. Funkcjonariusze ustalili, że samochód był skradziony poprzedniego dnia w Górkach Wielkich. Zanim doszło do rozboju sprawca ukradł jeszcze benzynę na jednej ze skoczowskich stacji paliw - informuje cieszyńska policja.

  W ciągu kilku dni od zdarzenia policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy doprowadzili do zatrzymania sprawcy rozboju. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Górek Wielkich. Przyznał się do zarzucanych przestępstw. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Policjanci i prokuratorzy sprawdzają teraz, czy zatrzymany ma związek z innymi tego typu przestępstwami popełnionymi w ostatnim czasie na terenie powiatu.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama