Wypadek skoczka z Bystrej: 13-letni Szymon Olek potrzebuje...

  Wypadek skoczka z Bystrej: 13-letni Szymon Olek potrzebuje pomocy

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szymon Olek podczas zawodów Lotos Cup. Po ciężkim upadku chłopak wymaga kosztownej rehabilitacji

  Szymon Olek podczas zawodów Lotos Cup. Po ciężkim upadku chłopak wymaga kosztownej rehabilitacji ©Fot. Alicja Kosman, PZN

  Szymon Olek, skoczek narciarski Klimczoka Bystra, który przed rokiem miał wypadek w Zakopanem, wymaga kosztownej rehabilitacji. W niedzielę w Wilkowicach zostanie rozegrany turniej, z którego dochód przeznaczony na pomoc 13-letniemu skoczkowi.
  Szymon Olek podczas zawodów Lotos Cup. Po ciężkim upadku chłopak wymaga kosztownej rehabilitacji

  Szymon Olek podczas zawodów Lotos Cup. Po ciężkim upadku chłopak wymaga kosztownej rehabilitacji ©Fot. Alicja Kosman, PZN

  O 13-letnim dziś zawodniku Klimczoka Bystra głośno było rok temu, gdy w lutym podczas zawodów Lotos Cup upadł na Maleńkiej Krokwi w Zakopanem uderzając głową o zeskok. Nie pomógł kask, ani natychmiastowa interwencja służb medycznych - Szymon znalazł się w szpitalu z krwiakiem mózgu, utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej. Po zakończonej hospitalizacji Szymon dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Jest szansa, że wróci do zdrowia, ale koszty rehabilitacyjne są bardzo duże.

  Dlatego wilkowickie stowarzyszenie „Wrota Beskidów” zachęca kibiców do udziału w turnieju, jaki zaplanowano 8 marca w hali GOSiR w Wilkowicach od 9.00. Wezmą w nim udział m.in Hejnał Kęty, Bielskie Orły, Beskid Godziszka, Reprezentacja Dolnego Kubina ze Słowacji, Wrota Beskidów, Sportowe Beskidy oraz stowarzyszenie kibiców Podbeskidzia. Kibice zobaczą w akcji m.in. Adriana Sikorę i Ireneusza Jelenia, piłkarzy znanych piłkarskim kibicom z występów w ekstraklasie i reprezentacji Polski.

  Gościem honorowym turnieju będzie mistrz olimpijski Marian Kasprzyk. Prócz niego spotkać będzie można skoczka narciarskiego Jakuba Wolnego, mistrza świata juniorów, Agnieszkę Szymańczak-Fiołek, olimpijkę z Soczi.

  W trakcie turnieju (ok. 12.00-13.00) zaplanowano licytacje gadżetów sportowych m.in. koszulki Rafała Sonika ze zwycięskiego dla niego Rajdu Dakar, mini kombinezonu narciarskego z podpisami polskich skoczków, którzy brali udział w Pucharze Świat w Wiśle, narty z podpisami skoczków, wreszcie rękawic Mariana Kasprzyka, mistrza olimpijskiego z Tokio.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama