Ważne
  Nocny tramwaj w Częstochowie zostaje

  Nocny tramwaj w Częstochowie zostaje

  JS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nocny tramwaj w Częstochowie zostaje
  Nie będzie zamiany nocnego tramwaju na autobus w Częstochowie. Miejski Zarząd Dróg i Transportu, organizator komunikacji publicznej w Częstochowie, podsumował głosowanie w tej sprawie.
  Nocny tramwaj w Częstochowie zostaje
  Podczas trwającego od 2 lutego głosowania oddano 88 ważnych głosów. Spośród pięciu możliwych wariantów najwięcej, bo 63 głosy otrzymał pierwszy, zakładający pozostawienie komunikacji nocnej bez zmian. Na drugi (zastąpienie tramwajów autobusami przy pozostawieniu tej samej częstotliwości kursów) oddano dwa głosy, a na trzeci (kursy autobusowe co pół godziny, z Północy – raz w kierunku dworca na Rakowie, raz w stronę stadionu RKS) 10 głosów.
  Czwarty wariant, który zakładał kurs autobusów z pętli na Kukuczki przez Sosabowskiego, Fieldorfa-Nila i dalej wzdłuż linii tramwajowej na Błeszno otrzymał 9 głosów, natomiast piąty (kurs z pętli przy Fieldorfa przez Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, Aleję NMP do pętli na Błesznie) 4 głosy.

  Miejski Zarząd Dróg i Transportu poinformował, że mimo znikomej liczby głosujących w stosunku do ogółu mieszkańców, model funkcjonowania komunikacji nocnej pozostanie bez zmian, czyli zgodnie z wariantem pierwszym. To oznacza, że linia N0 nadal kursuje co 30 minut w relacji Fieldorfa-Nila – Stadion Raków w każdą noc. Z kolei autobusy linii N1, N2, N3 i N4 jeżdżą nocą w weekendy.

  MZDiT rozważał zrezygnowanie z nocnych tramwajów z powodu skarg mieszkańców bloku ul. Bohaterów Katynia 52 na hałas. Tory przechodzą obok bloku.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama