W Szpitalu Miejskim w Tychach oddział dziecięcy jest już po...

  W Szpitalu Miejskim w Tychach oddział dziecięcy jest już po remoncie [ZDJĘCIA]

  BS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Szpitalu Miejskim w Tychach oddział dziecięcy jest już po remoncie
  1/16
  przejdź do galerii

  W Szpitalu Miejskim w Tychach oddział dziecięcy jest już po remoncie ©Barbara Siemianowska

  Przebudowa pomieszczeń w oddziale dziecięcym Szpitala Miejskiego w Tychach rozpoczęła się w ubiegłym roku. Dziś odbyło się oficjalne trzech nowoczesnych sal. W najbliższym sąsiedztwie taki oddział mają tylko Tychy. Przyjmowane są tu dzieci z powiatów: bieruńsko-lędzińskiego, mikołowskiego i pszczyńskiego.
  Oddział dziecięcy w tyskim Szpitalu Miejskim jest jedynym oddziałem o specyfice pediatrycznej w okolicy. Trafiają tu dzieci także z powiatów: bieruńsko-lędzińskiego, mikołowskiego, pszczyńskiego.

  W ubiegłym roku na oddziale leczyło się 1720 dzieci i jest ich coraz więcej. Mali pacjenci mają tu też coraz lepsze warunki.

  - Przed nami jeszcze sporo pracy związanej ze zmianą wizerunku oddziału, ale mamy duże wsparcie darczyńców - przyznaje Marek Krawczyk, dyrektor Szpitala Miejskiego w Tychach i zachęca, by 1 proc.
  swojego podatku przekazywać na rzecz Fundacji Cicha-Nadzieja. - To dzięki tej organizacji trafia do nas nowy sprzęt medyczny i możliwe są remonty i przebudowy pomieszczeń medycznych - mówi dyrektor.

  Tym razem przebudowano trzy sale chorych z całym zapleczem sanitarnym oraz częścią korytarza. Powstaniu każdej z sal towarzyszył inny motyw. I tak mamy: "Leśną Polankę", "Słoneczną Wyspę" i "Pomarańczowy Gaj".

  Remont kosztował w sumie 200 tys. złotych, z czego aż 82 tys. zł przekazała Fundacja "Cicha - Nadzieja". Te środki fundacja zgromadziła z 1 proc. przekazywanego przez podatników, w 2014 roku organizacja otrzymała ponad 33 tys. zł - podkreśla dyrektor.

  Do realizacji planów remontowych przyczyniła się także firma Danone z Bierunia, która przekazała oddziałowi dziecięcemu 10 tys. złotych, warto też zaznaczyć, że 2,5 tys. zł tej kwoty to pieniądze zebrane przez pracowników firmy Danone.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama