Granat, Urlop i Staromiejska 13, nowe restauracje w...

  Granat, Urlop i Staromiejska 13, nowe restauracje w Katowicach

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Granat, Urlop i Staromiejska 13, nowe restauracje w Katowicach
  1/2
  przejdź do galerii

  Granat, Urlop i Staromiejska 13, nowe restauracje w Katowicach ©arc.

  Pod pechowym adresem przy Korfantego - na parterze BWA będzie kolejna restauracja, tym razem z kuchnią ormiańską. Działa już też restauracja finalisty "Top Chef" i bar po Kuchennych Rewolucjach - Urlop
  Przy ulicy Staromiejskiej otwarto restaurację Marcina Czubaka, przy Wawelskiej działa już Bar Urlop po Kuchennych Rewolucjach, a reaktywacja szykuje się przy alei Korfantego - na parterze BWA do otwarcia szykuje się kolejna restauracja, tym razem o nazwie Granat.

  Nazwa "Granat" pochodzi od najbardziej popularnego w kulturze ormiańskiej owocu. Restauracja zostanie otwarta już jutro. - Najważniejszą cechą restauracji jest wielki grill węglowy, który został zbudowany specjalnie na potrzeby naszego lokalu.
  Kompletnie przebudowaliśmy początkową przestrzeń lokalu, by zmieścić naszą wielką kuchnię i pracownię cukierniczą. Desery, ciasta i placki robione na miejscu, będą naszą kolejną cechą, która mamy nadzieję przypadnie katowiczanom do gustu - napisali nowi właściciele na Facebook'u.

  CZYTAJ KONIECZNIE NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z KATOWIC:
  KATOWICE 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU


  Granat będzie kolejną próbą przywrócenia życia na zachodnią pierzeję alei Korfantego i znajdujący się tu dawny pasaż handlowy. Przez wiele lat na parterze budynku BWA mieściła się kawiarnia. Została zamknięta w 2011 r. , rok później wystartowała tu Klubokawiarnia Redakcja, ale utrzymała się niespełna rok. W 2013 swoich sił próbował przy Korfantego restaurator z Mysłowic, który uruchomił tu klub Klawiaturę. Klub został zamknięty w ubiegłym rok. Powody? Przede wszystkim przebudowa alei Korfantego i rozkopana okolica.

  Znacznie lepszą lokalizacją może pochwalić się Marcin Czubak, katowiczanin z Bogucic, jeden z finalistów telewizyjnego show Top Chef, a wcześniej kucharz prezydenta Republiki Gabonu, który właśnie otworzył swoją restaurację "Staromiejska 13". W pierwszy wieczór na stołach królowało carpaccio z buraków, koreczki na słodko i na miejscu wypieczony chleb z dodatkiem m.in. kminku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   veni vidi vici

   Czoli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   W tym tygodniu zaliczyłem dwukrotnie... raz z rana - wybrałem pyszną jajeczniczkę ( potrawa normalna), ale z pysznym chlebkiem - podobno własnej produkcji :))) niebo w gębie :) A drugie spotkanie...rozwiń całość

   W tym tygodniu zaliczyłem dwukrotnie... raz z rana - wybrałem pyszną jajeczniczkę ( potrawa normalna), ale z pysznym chlebkiem - podobno własnej produkcji :))) niebo w gębie :) A drugie spotkanie zaplanowałem na obiadek... I wcale się nie rozczarowałem - jestem na tak :)) Oby tak dalej :)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo