Katowice: kierowcy stoją w korkach przez 19 godzin w roku

  Katowice: kierowcy stoją w korkach przez 19 godzin w roku

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Największym i wciąż nierozwiązanym problemem są tzw. wąskie gardła komunikacyjne

  Największym i wciąż nierozwiązanym problemem są tzw. wąskie gardła komunikacyjne ©Dziennik Zachodni

  Korki i utrudnienia na drogach kosztują nas coraz więcej. W 2014 r. było to 3,6 mld zł. A to dane tylko z Katowic i sześciu największych miast Polski.
  Największym i wciąż nierozwiązanym problemem są tzw. wąskie gardła komunikacyjne

  Największym i wciąż nierozwiązanym problemem są tzw. wąskie gardła komunikacyjne ©Dziennik Zachodni

  Wystarczyło trochę śniegu i wypadek tira na średnicówce w Rudzie Śląskiej, by we wtorek rano sparaliżować ruch w całej aglomeracji. Spóźnienia do pracy wynosiły nawet ponad godzinę.

  Blokada tunelu pod rondem w Katowicach, nawet z powodu drobnej stłuczki w godzinach szczytu, to obowiązkowy korek sięgający czasem Chorzowa, a jeśli zablokowana jest druga strona, to stoją w korku kierowcy na DK 86 aż do Sosnowca. Co gorsza, mimo teoretycznie istniejących dróg alternatywnych, wszystkie one w kwadrans również zostają zapchane.

  Z najnowszego raportu o korkach w siedmiu największych miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi i Katowicach, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte i serwis Targeo.pl, opublikowanego na początku marca, wynika, że największym i wciąż nierozwiązanym problemem są tzw. wąskie gardła komunikacyjne. W Katowicach wskazano cztery takie miejsca. Są to:
  • Skrzyżowanie ulic Goeppert-Mayer z Mikołowską, które powoduje korki na odcinku Gliwicka-Kominka o długości nawet 1,6 km. Największe utrudnienia są w godzinach 15-18.
  • Ulica Piotrowicka - stoi zarówno w godzinach porannego szczytu (7.30-9.30), jak i po południu (15-18), a średnia prędkość wynosi tam wówczas... 6 km/h!
  • Złota, Bracka - to trzeci newralgiczny punkt w Katowicach. Na odcinku od wesołego miasteczka do Trasy Reńców prędkość w szczycie nie przekracza 4,5 km/h.
  • Ulica Kościuszki w okolicach ulic Kolejowej i Brynowskiej też nie wygląda rano i po południu dobrze. Średnia prędkość to 5,5 km/h, a długość zatorów rzadko ma mniej niż 500-600 m.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nieźle

   Kros (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   19 godzin na rok? Mało.Myślę, żeście to źle policzyli. do 19 godzin tygodniowo!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pozdrowienia dla Pana Uszoka

   hana z katowitz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pozdrowienia dla Pana Uszoka, który dalej rządzi. A obecny prezydent to tylko figurant. W UM mówią na niego teczkowy bo...nosi teczkę byłemu. Żenada. Czyli polityka się nie zmieni. Nie będzie...rozwiń całość

   Pozdrowienia dla Pana Uszoka, który dalej rządzi. A obecny prezydent to tylko figurant. W UM mówią na niego teczkowy bo...nosi teczkę byłemu. Żenada. Czyli polityka się nie zmieni. Nie będzie obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie szlaki pójdą przez miasto. Kuriozum było przeprowadzenie przez środek miasta autostrady. Inne miasta i regiony nam uciekają doi przodu. Uszok robi spotkania z mieszkańcami. W takich godzinach, że przychodzą tylko emeryci. I cieszą się, że się jednak cóś zmienia. Po przeżyciach PRL się cieszą. Nie analizują jednak jakim kosztem, jaką stratą. Się cieszą, jak dzieci z nowej zabawki.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama