Rysują projekty zabrzańskiej Ikei. Ale co z terminami?

  Rysują projekty zabrzańskiej Ikei. Ale co z terminami?

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Plany budowy kolejnego sklepu IKEA w województwie wciąż nie nabrały jeszcze realnych kształtów, ale niezmiennie budzą duże emocje.
  Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie katowicka IKEA nadal będzie jedynym sklepem tej marki w naszym regionie

  Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie katowicka IKEA nadal będzie jedynym sklepem tej marki w naszym regionie ©Marzena Bugała-Azarko

  Na kolejny, po katowickim, sklep IKEA w województwie śląskim przydzie poczekać. W Częstochowie, gdzie IKEA posiada ok. 33 ha gruntu, jak informowaliśmy - wszystko wskazuje, że póki co sklep jednak nie powstanie. Czy to oznacza, że pod znakiem zapytania stają także plany budowy centrum IKEA w Zabrzu

  Zabrzańska lokalizacja, w dzielnicy Zaborze, na granicy z Rudą Śląską, o której mówi się od czerwca ubiegłego roku, ma jednak szansę na realizację. Tak zapewniają i inwestor, i miasto.

  - Grunt w Zabrzu kupiliśmy stosunkowo niedawno i cały czas prowadzimy intensywne prace przygotowawcze. Obecnie na gruncie prace wykonuje jeszcze gmina. Dodatkowo trwa projektowanie centrum - informuje nas Izabela Sawicka, PR manager w IKEA Centres Poland. Dodaje, że w tej chwili za wcześnie na przybliżenie terminów.

  Przypomnijmy, meblowy gigant kupił 25 hektarów przy Drogowej Trasie Średnicowej. Od tego czasu sprawa nieco przycichła. Nie wiadomo, kiedy ruszy budowa. Projekt obiektu dopiero powstaje. Jednak obie strony zapewniają, że przygotowania idą pełną parą. Zabrzański samorząd wyrównuje i przygotowuje teren pod inwestycję. I choć urzędnicy również podkreślają, że plany budowy nowego sklepu IKEA są jeszcze zbyt świeże, by mówić o terminach, ale w magistracie panują pozytywne nastroje. Przedstawiciele szwedzkiego koncernu są w stałym kontakcie z Urzędem Miasta. Chcą wiedzieć, jaki jest tutejszy rynek i konsument. - IKEA działa tak, aby wzbudzać u potencjalnych klientów pozytywne odczucia. To nie ma być jakiekolwiek centrum, ale obiekt skrojony na miarę Zabrza i całej aglomeracji - mówi Rafał Kobos, pełnomocnik prezydenta Zabrza do spraw inwestorów. - Dlatego też przedstawiciele sieci pytają nas o tutejsze realia, współpracują z nami. Widać, że zależy im na czasie - dodaje Kobos.

  W Zabrzu, przypomnijmy, powstać ma nie tylko sklep IKEA, ale zintegrowane z nim centrum handlowe, podobne np. do Portu Łódź. Wiadomo na pewno, że w związku z inwestycją zostanie przebudowany układ drogowy w tym rejonie Zabrza.
  Dotyczy to m.in. ulicy Lompy, która zyska połączenie z Drogową Trasą Średnicową. Ponadto, zgodnie z umową z zabrzańskim samorządem, IKEA przy centrum handlowym wybuduje 5-hektarową część wypoczynkowo-rekreacyjną.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Janosch mógłby sobie iść na piechote do IKEI gdyby Polacy go nie wypędzili hehe

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   w Warszawie są 2 IKEE
   to i tu w GOP mogą być dwie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama