Autobusy zatankują w centrum Bielska-Białej!

  Autobusy zatankują w centrum Bielska-Białej!

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prezes bielskiej spółki Marek Małacha mówi, że ze stacji będzie korzystało około stu autobusów PKS
  1/2
  przejdź do galerii

  Prezes bielskiej spółki Marek Małacha mówi, że ze stacji będzie korzystało około stu autobusów PKS ©Jacek Drost

  Wielkie zmiany szykują się na dolnej płycie bielskiego dworca PKS. Przewoźnik przygotowuje się do uruchomienia tam stacji paliw
  Jeśli myślisz, że w Bielsku-Białej nie ma miejsca na jeszcze jedną stację benzynową, to jesteś w błędzie. Do otwarcia kolejnej przymierza się bielskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej.

  - Stacji benzynowych i hipermarketów w mieście jest pod dostatkiem - komentują niektórzy bielszczanie.

  To ma być dodatkowe źródło dochodu  Chcemy uruchomić działalność gospodarczą w postaci stacji paliw, która powinna przynieść nam jakieś dodatkowe dochody.
  Zresztą taka firma przewozowa, jaką jest PKS, potrzebuje mieć własną stację paliw jak najbliżej dworca, bo dzięki temu moglibyśmy obniżyć koszty funkcjonowania - mówi Marek Małacha, prezes bielskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej.

  Obecnie autobusy PKS tankują w bazie przy ul. Legionów. Codziennie muszą pokonywać trasę 8 km, żeby dostać się z dworca do bazy. Straty finansowe dla firmy są niemałe. Jak wylicza prezes PKS, autobusy robią co najmniej 250 tys. km rocznie, żeby dojechać z dworca i zatankować w bazie. A każdy kilometr kosztuje ponad złotówkę. Do tego autobusy zanieczyszczają powietrze i sprawiają, iż tworzą się spore korki w centrum miasta. Uruchomienie stacji na dolnej płycie dworca, przy ul. Warszawskiej, na wjeździe do miasta, znacznie ułatwiłoby kierowcom życie.

  - Jesteśmy w trakcie uzyskiwania wszystkich decyzji i pozwoleń. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się skompletować całą dokumentację, z pozwoleniem na budowę włącznie, i wtedy będziemy starali się szybko zbudować stację - podkreśla prezes Małacha.

  Czy kolejna stacja jest w mieście potrzebna?  W Bielsku-Białej działa ponad 30 stacji benzynowych. Czy kolejna jest potrzebna? To zasadne pytanie zważywszy na fakt, że przecież przy ul. Warszawskiej, po przeciwnej stronie, jest stacja BP, a niedawno została zamknięta stacja Orlenu, znajdująca się u zbiegu ul. Warszawskiej i Trakcyjnej. Prezes Małacha uważa, że budowa stacji na dolnej płycie ma sens.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama