III edycja bezpiecznej szkoły

  III edycja bezpiecznej szkoły

  Katarzyna Wolnik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rusza kolejna, III edycja programu społecznego "Szkoła bez przemocy".
  Spodziewamy się, że przystąpi do niej około siedem tysięcy placówek. Motto nowej edycji brzmi "Szkoła dla społeczności - społeczność dla szkoły".

  Już od najbliższego poniedziałku 25 sierpnia do programu mogą się zgłaszać szkoły. Do udziału w naszej akcji zapraszamy także samorządy lokalne (miasta, powiaty, starostwa i gminy). Chcemy zmobilizować lokalne środowiska do współpracy w rozwiązywaniu problemów przemocy. Zachęcić placówki oświatowe, aby przy współpracy z  samorządami wraz z innymi organizacjami angażowały się w życie swojego środowiska.

  Aby otrzymać tytuł Partnera Lokalnego Programu samorządy powinny sfinansować w szkołach na swoim terenie dwie z trzech propozycji: badanie "Diagnoza Szkolna", zwiększenie liczby psychologów i  pedagogów oraz szkolenia realizowane przez współpracujące z programem organizacje pozarządowe.

  W ubiegłym roku szkolnym Partnerem Lokalnym Programu zostało pięćdziesiąt jeden samorządów. Na zamówienie 17 władz lokalnych współpracujące z naszym programem organizacje przeprowadziły 165 szkoleń z mediacji rówieśniczych. Trzydzieści sześć samorządów wprowadziło w szkołach na swoim terenie piędziesiąt pięć dodatkowych etatów dla psychologów i  pedagogów. Piętnaście samorządów sfinansowało w 41 placówkach oświatowych badanie poziomu przemocy i agresji.

  Wszystkie informacje dotyczące programu znajdą się na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl.

  Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Polska Dziennik Zachodni" wraz z Fundacją Grupy Telekomunikacji Polskiej.

  W następny piątek w naszej gazecie uczniowie i nauczyciele znajdą szkolny kalendarz, a w nim m.in. terminy egzaminów dla gimnazjalistów i maturzystów, ferii zimowych i wiosennych i ważnych zmian w oświacie

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama