Zabrze: zawalił się dach budynku przy Wolności [ZDJĘCIA]

  Zabrze: zawalił się dach budynku przy Wolności [ZDJĘCIA]

  BP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zabrze: zawalił się dach budynku przy Wolności [ZDJĘCIA]
  1/21
  przejdź do galerii

  ©PSP Zabrze

  We wtorek wieczorem zawalił się budynek w Zabrzu. Runął dach domu przy ul. Wolności. Gruzowisko przeszukiwały specjalne oddziały straży pożarnej. Na szczęście obyło się bez ofiar. Zobaczcie zdjęcia z akcji wykonane przez zabrzańską komendę Państwowej Straży Pożarnej.
  Informacja o katastrofie budowlanej dotarła do strażaków we wtorek o godz. 19.18. Runął dach starego pustostanu przy ul. Wolności 387. To charakterystyczny żółty budynek w pobliżu CK Wiatrak czy skansenu Królowa Luiza. Od lat popadał on w ruinę.

  Już wstępne informacje nie wskazywały na to, aby pod gruzami znajdować mogłyby się potencjalne ofiary. Przybyli na miejsce strażacy zabrzańskiej komendy, a także grupa poszukiwawczo-ratownicza PSP w Jastrzębiu-Zdroju i zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Radzionkowa, musieli je jednak dokładnie przeszukać.


  Większość budynku sprawdzić można było bez szczególnego ryzyka. Już wtedy na nawoływania ratowników nie reagował nikt, kto mógłby się znajdować pod gruzami. Następnie zawalony pustostan sprawdzili ratownicy z Radzionkowa używając kamer wziernikowych. Po nich teren przeszukali jeszcze specjaliści z Jastrzębia wraz z psami ratowniczymi. Nie było ofiar.

  Strażacy musieli jeszcze zabezpieczyć teren katastrofy budowlanej. Usuwali niestabilne elementy konstrukcji, które po zawaleniu utworzyły stos. W trudno dostępne miejsca musieli opuszczać się na linach z drabin.

  W sumie w akcji, która trwała do godz. 23.53, udział wzięło 8 wozów, 25 strażaków i 3 psy ratownicze. Akcją dowodził bryg. Kamil Kwosek, zastępca komendanta miejskiego PSP w Zabrzu. Na miejscu obecni byli również przedstawiciele Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, policji, pogotowia energetycznego firmy Tauron, dyrektor JOFGN oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM w Zabrzu.

  W tej chwili częściowo zawalony budynek jest zabezpieczony. Trwa ocena jego stanu, od której zależą dalsze losy obiektu.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   000

   000 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Albo remonty domów albo stadion Górnika.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama