Strongman ze Śląska mistrzem świata amatorów

  Strongman ze Śląska mistrzem świata amatorów

  Patryk Trybulec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Obawialiście się, że Mariusz Pudzianowski nie znajdzie godnego następcy? Niepotrzebnie! Mateusz Baron z Bytomia został w Columbus w stanie Ohio w USA mistrzem świata amatorów strongman. W imprezie zorganizowanej pod patronatem Arnolda Schwarzeneggera wystartowało 60 zawodników z 15 krajów, ale to nasz zawodnik był największą gwiazdą wśród siłaczy.
  22-letni Mateusz Baron imponuje swoją muskulaturą

  22-letni Mateusz Baron imponuje swoją muskulaturą ©arch. prywatne

  - Amerykanie oglądali Mateusza w internecie jeszcze przed naszym przylotem. Wiem, że byli przerażeni jego osiągami - powiedział menadżer zawodnika Przemysław Czuba.

  Baron nie zawiódł organizatorów Amateur Strongman World Championships 2011 i wygrał wszystko, co było do wygrania. - Zwyciężyłem we wszystkich konkurencjach. Zrobiłem co mogłem i dziękuję tym, którzy trzymali za mnie kciuki, zwłaszcza rodzicom, sponsorom. Tych emocji nie da się wyrazić słowami, to trzeba przeżyć - relacjonował tuż po powrocie z USA Baron. - Cieszę się, bo osiągnięcie tego sukcesu okupiłem ogromnym wysiłkiem - powiedział urodzony w 1989 roku triumfator prestiżowych zawodów, które dały mu przepustkę do światowej elity.

  - W przyszłym roku Baron zmierzy się z najsilniejszymi zawodnikami na świecie. To elitarna grupa sześciu strongmenów - wyjaśnia Czuba.

  Jeden z najsilniejszych ludzi na świecie swoją przygodę ze sportem zaczął od piłki nożnej. Ze względu na swoją budowę sprawdzał się jako bramkarz m.in. Dramy Zbrosławice. W wieku 16 lat zafascynował go Mariusz Pudzianowski i postanowił pójść w jego ślady. Dziś uczeń przerósł mistrza i nie chce już naśladować swojego idola. Baron nie widzi się bowiem na scenie "Tańca z gwizdami". - Robię swoje i na tym się skupiam. Trening to świętość i klucz do dalszych sukcesów - podkreśla.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama