Polska Hokej Liga: Obcokrajowcy z Jastrzębia przesądzili o wygranej JKH z Podhalem. Porażka tyszan

JKH GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ
JKH GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ Lucyna Nenow
Hokeiści JKH po raz drugi pokonali na własnej tafli Podhale i już tylko dwóch wygranych brakuje im do awansu do finału mistrzostw Polski. Drugą porażkę w Sanoku ponieśli zawodnicy GKS Tychy.

W pierwszym meczu półfinałowym kibice w Jastrzębiu na gole swoich ulubienców czekali aż do trzeciej tercji. Wczoraj gospodarze prowadzenie objęli już w 25 sekundzie gry, gdy bramkarza “Szarotek” zaskoczył Jan Steber.

W drugim meczu półfinałowym na Jastorze wszystkie bramki zdobyli obcokrajowcy. Po stronie JKH na listę strzelców wpisało się trzech Czechów i Ukrainiec, a honorowe trafienie dla Podhala było dziełem Rosjanina.

Gospodarze mieli wyraźną przewagę oddając w całym meczu aż 47 strzałów wobec 25 uderzeń gości. Co ciekawe jastrzębianie największą przewagę mieli w II tercji, ale wówczas gola nie zdobyli.

Dwie wygrane na własnej tafli bardzo przybliżyły Jastrzębie do drugiego w historii klubu awansu do finału MP. Teraz jednak rywalizacja przenosi się do Nowego Targu, gdzie o zwycię-stwa będzie ekipie JKH trudniej.

Bardziej zacięty był wczoraj drugi półfinał w Sanoku, gdzie nikt się nie oszczędzał i na tafli często trzeszczały kości. Tyszanie dwa razy obejmowali prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do obrońców tytułu. Gola na wagę wygranej zdobył Zenon Konopka grający wcześniej w NHL.

Mecze półfinałowe play off
JKH GKS Jastrzębie – MMKS Podhale Nowy Targ 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

1:0 Jan Steber (1), 2:0 Artem Bondarew (14), 2:1 Jegor Omieljanienko (15), 3:1 Roman Nemecek (45), 4:1 Petr Polodna (47)

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 2:0 dla JKH.
Kolejny mecz w sobotę o godz. 18.30 w Nowym Targu (transmisja w TVP Sport).

Ciarko PBS Bank KH Sanok – GKS Tychy 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

0:1 Josef Vitek (4), 1:1 Michael Cichy (9), 1:2 Bartłomiej Pociecha (42), 2:2 Rafał Ćwikła (48), 3:2 Zenon Konopka (57).