Biegi narciarskie: Koniec sezonu dla Justyny Kowalczyk. Udany, czy nieudany?

Justyna Kowalczyk zakończyła sezon narciarski. Zdobyła w nim brązowy medal MŚ
Justyna Kowalczyk zakończyła sezon narciarski. Zdobyła w nim brązowy medal MŚ Paweł Relikowski
W finale sprintu kobiet stylem klasycznym w norweskim Drammen triumfowała Maiken Caspersen Falla. Polki nie przebrnęły przez kwalifikacje. Dla Justyny Kowalczyk to koniec sezonu. - To był dla niej wyraźnie nieudany sezon - powiedział w rozmowie z x-news Stanisław Mrowca, pierwszy trener Justyny Kowalczyk

Justynie Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec nie udało się przebrnąć kwalifikacji. Zabrakło niewiele. Biegaczka AZS AWF Katowice sklasyfikowana została na 31. pozycji, z kolei Sylwia Jaśkowiec była 33 i też nie awansowała do ćwierćfinału.

Finał biegu w Drammen wygrała zawodniczka gospodarzy Maiken Caspersen Falla, trzecia była Marit Bjoergen, która tym samym zdobyła małą "Kryształową Kulę" w sprincie. Wśród mężczyzn wygrał również Norweg Eirik Brandsdal, Maciej Staręga był 51., a Konrad Motor 60.

Dla Kowalczyk był to ostatni start w PŚ w tym sezonie. Polka z pewnością liczyła na więcej, kilka dni wcześniej wygrała przecież prestiżowy Bieg Wazów na dystansie 90 kilometrów. Kwalifikacje zawodów w Dram-men nie potoczyły się jednak dla Kowalczyk tak, jakby sobie tego mogła życzyć. Do triumfatorki kwalifikacji Ingvild Flugstad Oestberg straciła ponad 10 sekund. Polce zabrakło zaledwie 0.24 sekundy do finiszującej przed nią na 30 miejscu Włoszki Franceski Baudin.

Kowalczyk, trzykrotna triumfatorka Pucharu Świata, zakończyła już sezon. Zajęła w ogólnej klasyfikacji PŚ 12. miejsce. Jaśkowiec wystartuje, jako jedyna Polka, w ostatnich finałowych zawodach Pucharu Świata w Oslo.

Justyna Kowalczyk zakończyła sezon:
- Justyna miała cztery miesiące wyłączone z treningu, a na tym poziomie to bardzo poważna sprawa, dlatego brakowało jej wytrzymałości. To był dla niej wyraźnie nieudany sezon - powiedział w rozmowie z x-news Stanisław Mrowca, pierwszy trener Justyny Kowalczyk.

CZY SEZON JUSTYNA KOWALCZYK POWINNA ZALICZYĆ DO UDANYCH? NAPISZCIE

*Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
*16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
*Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

Materiał oryginalny: Biegi narciarskie: Koniec sezonu dla Justyny Kowalczyk. Udany, czy nieudany? - Dziennik Zachodni