Gimnazjum z Poraja nakręciło własny LipDub! Wszystko w...

  Gimnazjum z Poraja nakręciło własny LipDub! Wszystko w konwencji piłkarskiej

  Zdjęcie autora materiału

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na planie LipDuba królowała dobra zabawa.
  1/11
  przejdź do galerii

  Na planie LipDuba królowała dobra zabawa. ©arc Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Poraju

  Poraj: Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Poraju może pochwalić się własnym Lipdubem. Moda na kręcenie filmów promocyjnych, łamiących często wszelkie konwencje reżyserskie, narodziła się w Stanach Zjednoczonych i coraz mocniej przenika do naszego kraju.
  Lipdub, to rodzaj wideoklipu, w którym występujące osoby starają się poruszać wargami do odtwarzanej muzyki z playbacku. Często przedstawia osobę, bądź osoby, które przemieszczają się po pomieszczeniach.

  Wideoklipy, kręcone często z przymrużeniem oka, stały się w naszym kraju znakomitą formą reklamy i promocji. Korzystają z niej przede wszystkim szkoły wyższe, ale i licea. Na pomysł nakręcenia wideoklipu wpadli również nauczyciele Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Poraju.

  - Bardzo dużo dzieje się w naszej szkole, ale na zewnątrz jesteśmy wciąż niewidoczni. Dlatego też postanowiliśmy wyeksponować swoje działania i nakręcić taki promocyjny klip – podkreśla dyrektor porajskiej placówki, Beata Cichoń.

  Pieczę nad stworzeniem wideoklipu sprawowała natomiast nauczycielka matematyki i informatyki, Justyna Białas. Jak podkreśla, pomysł narodził się w styczniu i spotkał się z ogromną aprobatą zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

  - Miałam okazję oglądać lipduby w sieci i bardzo mi się to spodobało. To forma reklamy naszej szkoły, ale także integracji uczniów z nauczycielami, bo w naszą pracę włączyła się cała kadra nauczycieli i znaczna część uczniów. Wpadliśmy na ten pomysł w styczniu, a przygotowania trwały kilka tygodni. Samo nakręcenie filmu, to była już kwestia dwóch godzin – zauważa nauczycielka.

  Efekty pracy nauczycieli i uczniów poznamy w czerwcu podczas corocznej gimnazjalnej Gali organizowanej dla rodziców. Szkoła nie chcę na razie zdradzać szczegółów nagrania, ale już jednak wiadomo, że na wideoklipie królować będzie piłka nożna. Trudno zresztą, żeby było inaczej skoro patronem gimnazjum jest Kazimierz Górski.

  - Cały klip utrzymywany będzie w piłkarskim tonie. Głównym aktorem będzie piłka, która będzie podróżować po całej szkole i wszystkich pracowniach, przekazywana z rąk do rąk przez uczniów. Wszystko pod podkład muzyczny, którym jest utwór „Futbol” autorstwa Maryli Rodowicz – zdradza nauczycielka, Justyna Białas.

  Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i poczekać na premierę wideoklipu. Może w ślad za Gimnazjum z Poraja pójdą kolejne edukacyjne placówki w naszym regionie? Na prawdę warto, bo to znakomita promocja, a przede wszystkim doskonała zabawa.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama