Bielsko-Biała: Teatr Polski z największą liczbą nominacji!

  Bielsko-Biała: Teatr Polski z największą liczbą nominacji!

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bielsko-Biała: Teatr Polski z największą liczbą nominacji!
  1/2
  przejdź do galerii
  Teatr Polski w Bielsku-Białej otrzymał najwięcej nominacji do najważniejszych w województwie śląskim nagród teatralnych Złote Maski. Bielski teatr dramatyczny ma szansę na siedem nagród w sześciu kategoriach, m.in. za reżyserię, scenografię, role kobiece i męskie oraz role wokalno-aktorskie.
  Dla Teatru Polskiego w Bielsku-Białej siedem nominacji do Złotych Masek to duże wydarzenie, a zarazem efekt ciężkiej pracy, która przełożyła się efektowne wykonania spektakli, jakie widzowie mieli okazję oglądać nad Białą.

  Bielski teatr został nominowany za reżyserię (Witold Mazurkiewicz za reżyserię spektaklu "Zorba"), scenografię (dwie nominacje - Grzegorz Policiński za scenografię do spektakl "I have a dream" Rogera Lybecka i Jana ströma w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach, "Kot w butach" Jacka Bończyka i Zbigniewa Krzywańskiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie oraz "Zorba" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej oraz Agata Skwarczyńska za scenografię do spektaklu "Królowa Margot.
  Wojna skończy się kiedyś"), rolę wokalno-aktorską kobiecą (Grażyna Bułka za rolę Hortensji - Bubuliny- w spektaklu "Zorba"), rolę wokalno-aktorską męską (Tomasz Lorek za rolę tytułową w spektaklu "Zorba"), aktorską rolę kobiecą (Daria Polasik za role tytułowe w spektaklach: "Ifigenia" oraz "Natasza") i aktorską rolę męską (Kazimierz Czapla za rolę Gasparda de Coligny w spektaklu " Królowa Margot. Wojna skończy się kiedyś").

  Złote Maski przyznaje od prawie pięćdziesięciu lat kapituła nagrody. W tegorocznej edycji w jej skład weszli m.in. Łucja Ginko (przewodnicząca), Henryka Wach-Malicka (Dziennik Zachodni), Marek Mierzwiak (Polskie Radio Katowice), Michał Centkowski (e-teatr.pl, Newsweek), Jerzy Handzlik (Radio Bielsko), Danuta Lubina-Cipińska (Rzeczpospolita), Marta Odziomek (Gazeta Wyborcza), Waldemar Patlewicz (TVP). Gala rozdania Złotych Masek odbędzie się 30 marca w Katowicach.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama