Tychy mają rywala, GieKSa się odwołuje

  Tychy mają rywala, GieKSa się odwołuje

  Andrzej Czekaj

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tychy mają rywala, GieKSa się odwołuje

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Jeszcze w czwartek nie było wiadomo czy GKS Tychy rozegra kolejny ligowy mecz. Dopiero wczoraj piłkarska centrala od-wiesiła licencję Widzewa Łódź na grę w I lidze. Całe zamieszanie spowodowane było tym, że łodzianie nie przesłali na czas do Komisji Licencyjnej pozwolenia na rozgrywanie meczów na obiekcie w Byczynie, który miał być zastępczym obiektem na czasy budowy stadionu Widzewa.
  Tychy mają rywala, GieKSa się odwołuje

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Łodzianie długo przekonywali burmistrza Byczyny i policję na zgodę, zniecierpliwieni próbowali dogadać się z działaczami Ruchu Chorzów. Nie od dziś wiadomo, że oba kluby żyją w zgodzie, więc pomysł wypalił. Widzew pierwszy mecz na Cichej rozegra 11 kwietnia z Termalicą. Problem z tym, że tego dnia Ruch ma grać u siebie z Cracovią. Działacze Widzewa zwrócili się także z prośbą o obniżenie kwoty za wynajmem. Uważają, że 6o tysięcy za jeden mecz to za dużo.

  Dla Widzewa będzie to pierwszy mecz w rundzie wiosennej (spotkanie z Sandecją zostało przełożone na inny termin). Tyszanie na inaugurację przegrali sromotnie z Arką Gdynia 0:4. Piłkarze i debiutujący przed tyskimi kibicami trener Tomasz Hajto będą chcieli się zrehabilitować i pokazać, że to był tylko wypadek przy pracy. Początek meczu w Jaworznie, który sędziować będzie Marcin Borski, o godzinie 13.

  Innego rodzaju problem mają w Katowicach. Po decyzji wojewody śląskiego o zamknięciu stadionu przy Bukowej na dwa mecze klub złożył odwołanie. W czwartek przedstawiciele GKS-u spotkali się z zespołem doradczym wojewody ds. imprez masowych, ale żadna decyzja nie zapadła.

  - Przedstawiliśmy swoje stanowisko w tej sprawie oraz informację o zmianach, które wprowadzamy w zakresie organizacji imprez masowych organizowanych na katowickim stadionie. Czekamy na rozpoznanie naszego odwołania i dalszy rozwój sytuacji - poinformował za pośrednictwem klubowej strony prezes Wojciech Cygan.

  Brak rozstrzygnięcia oznacza, że dzisiejszy mecz z Flotą Świnoujście (początek o g. 17) na pewno odbędzie się bez udziału publiczności. Istnieje jednak wciąż szansa, że kara zostanie zmniejszona i na kolejne spotkanie kibice już wejdą.
  Ci fani, którzy już kupili bilet na mecz z Flotą będą mogli otrzymać darmowy wstęp na kolejny występ drużyny Artura Skowronka na Bukowej, a posiadaczom karnetów zostaną zwrócone pieniądze na kartę kibica.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama