Energetyk ROW Rybnik - Siarka Tarnobrzeg 0:1

Grzegorz Lipiec
Energetyk ROW Rybnik - Siarka Tarnobrzeg
Energetyk ROW Rybnik - Siarka Tarnobrzeg Grzegorz Lipiec
Po fatalnej inauguracji wiosny w Pruszkowie i przegranej 1:3 ze Zniczem, piłkarze Siarki Tarnobrzeg musieli zagrać o pełną pulę z Energetykiem ROW Rybnik. Gola na wagę trzech punktów zdobył Przemysław Oziębała, ale największe słowa uznania należy skierować do bramkarza tarnobrzeskiego zespołu Artura Melona.

Energetyk ROW Rybnik - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:1)

Bramka: Przemysław Oziębała 42 minuta

Energetyk: Rybicki - Grolik (67' Bedronka), Krotofil, Sobczak (82' Dudziński), Musiolik - Jary, Gilewicz (69' Nowak), Gojny Ż, Borovicanin - Siwek, Muszalik.

Siarka: Melon - Hodowany, Nadolski, Stefanik, Stępień - Kukiełka, Tunkiewicz (83' Truszkowski) - Więcek ŻŻCz - 56', Traore (90+2' Waleńcik), Oziębała (85' Persona) - Rajevac (67' Chwastek).

Sędziował: Marcin Liana z Bydgoszczy.

Podopieczni Ryszarda Kuźmy mimo tego, że od 56 minuty grali w osłabieniu, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jakub Więcek, to i tak odnieśli cenne zwycięstwo w Rybniku. Miejscowy Energetyk ROW miał mnóstwo okazji do tego, aby rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Jednak albo świetnie interweniował bramkarz "Siarkowców" Artur Melon, albo gości ratował słupek, jak po uderzeniu Gabriela Nowaka w 79 minucie.

Jedyny gol w całym meczu padł w 42 minucie. Idealne podanie z głębi pola wykorzystał pomocnik tarnobrzeskiego zespołu Przemysław Oziębała, który technicznym strzałem pokonał bramkarza ROW-u Rybnik Oskara Rybickiego. W następną sobotę w Tarnobrzegu odbędzie arcyciekawe spotkanie derbowe pomiędzy Siarką i Stalą Stalowa Wola.