Tychy: Przy Auchan powstanie nowa galeria handlowa. Ma tu...

  Tychy: Przy Auchan powstanie nowa galeria handlowa. Ma tu być 90 sklepów

  KS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tak ma wyglądać nowe centrum handlowe w Tychach. Obok powstanie też parking na 1400 aut
  1/2
  przejdź do galerii

  Tak ma wyglądać nowe centrum handlowe w Tychach. Obok powstanie też parking na 1400 aut ©wizualizacja Apollo-Rida

  Do końca 2016 roku w Tychach ma powstać nowe centrum handlowe. Będzie nosić nazwę "Skałka" i w zasadzie zostać dobudowane do istniejącego marketu Auchan przy Dmowskiego. Na 36 tys. m kw. ma się znaleźć 90 sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych.
  Inwestor, Apollo-Rida planuje też rozbudowę obecnego parkingu do 1400 miejsc oraz przebudowę dwóch rond w okolicy: Lwowskiego i Skałki. - Zobowiązaliśmy inwestora do przebudowy układu komunikacyjnego w tym miejscu, bo to natężenie ruchu na pewno się zwiększy - mówi Ewa Grudniok, rzeczniczka UM Tychy.

  Oba ronda mają zostać poszerzone, na każdym ma być dobudowany dodatkowy pas. - Będą to tzw. ronda turbinowe - wyjaśnia Grudniok.
  Zagospodarowana ma zostać także przestrzeń wokół galerii, gdzie inwestor planuje budowę m.in. amfiteatru. - Atutem tego projektu jest położenie w sercu miasta i szeroki dostęp do środków komunikacji publicznej oraz bardzo dobre połączenie z głównymi arteriami - zachwala Grażyna Melibruda z Jones Lang LaSalle, firmy odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu.

  Obecnie inwestor czeka na wydanie pozwolenia na budowę. Jak informuje Ewa Grudniok, wniosek już wpłynął. - Jesteśmy na etapie sprawdzania, czy spełnia wymogi formalne - tłumaczy.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W Cenrtum Skałka w Tychach znęcają sie nad zwierzętami w upale

   Właścicelka psa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Dnia 23 sierpnia 2015 r. w południe, z holu w Centrum Skałka wyproszono klientkę z psem, która czekała na zrobienie zakupów przez właścicielkę psa. Na zewnątrz tymczasem było już około 40 stopni...rozwiń całość

   Dnia 23 sierpnia 2015 r. w południe, z holu w Centrum Skałka wyproszono klientkę z psem, która czekała na zrobienie zakupów przez właścicielkę psa. Na zewnątrz tymczasem było już około 40 stopni Celsjusza, a jak wiadomo - psa nie wolno pozostawiać w takich warunkach w samochodzie. Pozostawienie go na zewnątrz w słońcu (ponieważ na parkingu zupełnie brak jest cienia) było również niedopuszczalne. Klientka czekała w holu z psem (będącym na smyczy) na właścicielkę psa, która w tym czasie robiła zakupy w tym centrum. Niniejszym składam oficjalną skargę na kierownictwo i ochronę tegoż centrum. Ewidentnie odradzam robienie tam zakupów. Prowadzący i ochrona są ludźmi okrutnymi i niehumanitarnymi. Jako, że nie ma tam miejsca, w którym w godnych warunkach można pozostawić zwierzę, a także - jako, że pracownicy wypraszają klientów - sklep ten proponuję bojkotować.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama