MKS Banimex: Zabrakło koncentracji, teraz zagrają z Czarnymi

Siatkarze MKS Banimex przegrali drugi mecz z Transferem Bydgoszcz i odpadli z rywalizacji o 5. miejsce. Ich kolejnym rywalem będą Czarni Radom.

Już po pierwszym meczu w Sosnowcu było wiadomo, że beniaminkowi PlusLigi będzie bardzo trudno wyjść zwycięsko z rywalizacji z wyżej notowanym Transferem. W hali przy ulicy Żeromskiego MKS zdołał "ugrać" zaledwie jednego seta.

- W Bydgoszczy nie będzie łatwo, ale nie zwieszamy głów, na pewno nie złożymy łatwo broni - mówił po tym spotkaniu najlepszy zawodnik gospodarzy Miłosz Hebda.

Przyjmujący MKS Banimex nie rzucał słów na wiatr. W Bydgoszczy będzinianie rozpoczęli spotkanie imponującą, prowadzili 6:1. Ich przewaga utrzymywała się jeszcze do stanu 19:15. Wtedy goście zaczęli popełniać błędy, które wykorzystali zawodnicy Transferu.

Po drugim secie było 1:1 i gdyby będzinianie utrzymali koncentracje mogli wygrać następna partię. Prowadząc 9:5 znowu oddali inicjatywę bydgoszczanom, którzy wygrywając seta 25:21 i tym samym zapewnili sobie grę o 5. miejsce.

Z Czarnymi będzinianie zagrają o miejsca 9-12. W rundzie zasadniczej radomianie wygrali oba spotkania, nadarza się okazja do rewanżu.

PlusLiga półfinały

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów - 1:3 (18:25, 25:16, 26:28, 22:25) Stan rywalizacji play off do trzech zwycięstw: 1:1.

Mecz Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia we wtorek, godz. 20.30

O miejsca 5-12

Transfer Bydgoszcz - MKS Banimex Będzin 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:16)

MKS Banimex Hebda, Pawliński, Gaca, Oczko, Warda, Żuk, Milczarek (libero) oraz Wojtowicz, Kowalski, Sarnecki, Mierzejewski.

Pierwszy mecz 3:1 dla Transferu. Stan rywalizacji dwumeczu 2:0 dla bydgoszczan. Transfer zagra o miejsca 5-8, zespół z Będzina o 9-12. Ich rywalem będą Czarni Radom.

Puchar Polski kobiet

Półfinały Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 (25:15, 25:16, 25:20), Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:123, 25:19)