TVN sprzedany z długami. Kupił Scripps Network Interactive....

  TVN sprzedany z długami. Kupił Scripps Network Interactive. Pieczyński za Durczoka szefem Faktów TVN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Telewizja TVN sprzedana. Od dziś TVN należy w większości do amerykańskiej sieci telewizyjnej Scripps Network Interactive.
  1/5
  przejdź do galerii

  Telewizja TVN sprzedana. Od dziś TVN należy w większości do amerykańskiej sieci telewizyjnej Scripps Network Interactive. ©CNI/TVN

  Telewizja TVN sprzedana. Od dziś TVN należy w większości do amerykańskiej sieci telewizyjnej Scripps Network Interactive. SCN kupił TVN wraz z długami. To producent i właściciel takich stacji telewizyjnych jak Travel Channel. Ta informacja zbiega się w czasie z ogłoszeniem nazwiska nowego redaktora naczelnego Faktów TVN. To Adam Pieczyński, mąż Justyny Pochanke. Dyrektorzy TVN i Scripps Networks Interactive komentują transakcję.
  Telewizja TVN sprzedana amerykańskiej spółce Scripps Networks Interactive.

  Scripps Networks opublikował 16 marca informację o podpisaniu umowy nabycia 52.7% akcji wiodącej, multiplatformowej polskiej spółki mediowej TVN.

  Spółka uzgodniła kupno akcji TVN S.A. od ITI oraz Grupy Canal+ S.A. w ramach transakcji gotówkowej za kwotę 584 milionów Euro. Scripps Networks przejmie jednocześnie dług spółki o wartości 840 mln euro.
  Umowa jest przedmiotem procesu zatwierdzenia przez regulatora. Następnie, zgodnie z polskim prawem sankcjonującym przejęcia spółek, Scripps Networks złoży obowiązkową ofertę zwiększenia udziałów w TVN.

  W Polsce nie jest szerszej znana, ale na świecie CNI jest cenionym producentem programów kulinarnych i podróżniczych. Ma takie kanały telewizyjne jak HGTV, Food Network, Travel Channel, DIY Network, Cooking Channel, Fine Living i Asian Food Channel.

  Dyrektorzy o transakcji sprzedaży TVN:
  TVN otrzymało najlepszego możliwego akcjonariusza. Dla nas to rozpoczęcie nowego rozdziału, bardzo się cieszę, że będziemy współpracowali - Markus Tellenbach, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny TVN SA komentował umowę sprzedaży większościowego pakietu udziałów w spółce. Nabywcą jest Southbank Media Ltd., brytyjska spółka należąca do amerykańskiej firmy Scripps Networks Interactive.
  - Bardzo cieszymy się z tej transakcji i z tego, że mamy okazję wejść na polski rynek - mówił z kolei Joe NeCastro, Chief Development Officer Scripps Networks Interactive.  Ta informacja zbiegła się w czasie z ogłoszeniem nowego redaktora naczelnego Faktów TVN, który zastąpił Kamila Durczoka, który rozstał się ze stacją TVN po podejrzeniach o molestowanie i mobbing. Nowym szefem TVN został Adam Pieczyński.

  Serwis Wirtualnemedia.pl twierdzi, że nominację Pieczyńskiego na szefa "Faktów" zatwierdzić już miał zarząd TVN, dowiedzieli się o niej też pracownicy redakcji.

  Pieczyński jest członkiem zarządu TVN ds. programów informacyjnych, w których skład wchodzą "Fakty". Redaktorem naczelnym serwisu był przed przyjściem do redakcji Kamila Durczoka, czyli w latach 2003-2006.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (28)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w kontekście aktualnych wydarzeń...

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ach te nazwisko Tellenbach jest takie amerykańskie.. to chyba tylko mi sie tak wydaje hahhaha

   w kontekście aktualnych wydarzeń, doskonale widać, że moment kiedy tvn zostaje sprzedany nie jest...rozwiń całość

   ach te nazwisko Tellenbach jest takie amerykańskie.. to chyba tylko mi sie tak wydaje hahhaha

   w kontekście aktualnych wydarzeń, doskonale widać, że moment kiedy tvn zostaje sprzedany nie jest przypadkowy. To doskonale przygotowana akcja dezinformacyjna, która pokazuje, że polsce nie tylko zmienil się rząd. Te wybory pokazały, że obywatele chcą odzyskać swoje państwo, wyrawać z rąk układów, międzynarodowych wpływów, które niczym świnie oderwane od koryta kwiczą w niebo głosy, że im się krzywda dzieje. Nie rozumiem tylko motywacji ludzi którzy przychodzą bronić polityczych sędziów TK myślących, że bronią demokracji w Polsce. Paradoksalnie jest jednak odwrotnie. Oni wyszli na ulicę i reprezentują interesy grupy najbogatszych ludzi, którzy sprawili, że w naszym świecie od ładnych kilkunastu lat nie obowiązuje taki ustrój jak demokracja. Wiec jeśli żydek soros dotuje niby walkę o demokrację to tak naprawdę chodzi o całkowite jej zniszczenie by ludzie pozbawieni tożsamości łykali wszystko jak pelikany i pracowali za marne grosze dla najbogatszych tego świata. Nie mogli sb podporzątkować Europy siłowo wspomagając hitlera który chciał zjednoczenia europy, wiec utworzyli mafię Komisję europejską i dyktują państwom członkowskim jak mają postępować(za pomocą dyrektyw unijnych komisji europejskiej)

   a tak naprawdę tłumaczenie, że takie duże amerykańskie konsorcjum przejęło tvn dla technologii idealnie wpisuje się w model robienia widzom tvn wody z mózgów. Tym barziej w kontekście aktualnych wydarzeń, z udziałem sorosa, którego kapitał również przebywał drogę przez UK do stanów, a teraz wykorzystywany jest do burzenia demokracji, pod szyldem obrony demokracji, a do tego aprobuje siły polityczne, lewicowe , którym nie po drodze z tożsamością narodową. Poczucie to jest nie w smak tej grupie, bo wzmacja jedność narodową, którą przecież tak bardzo starają się zniszczyć od wielu lat.. tvn to jeden z programów ministerstwa propagandy, który jest wrogiem obywateli RP, lansując tęcze i robiąc z prawicy oszołomów, realizuje plan, w którym naród Polski na być poddany wielkim interesom, czego nie udało się osiągnąć siłowo jak dowodzi historia. Nie poddajmy się, włączmy myślenie i takie programy jak Fakty w TVN oglądajmy tylko żeby się przekonać jak wielkie kłamsta ładują do głowy swoim "wyznawcom"- "lemingom". Nazywam się lis, tomasz lis. Niech kwiczą, lamentują. Dla mnie oni i tak od dawna są nikim, głównie za to, że dali się wciągnąć w tę propagandę, porzucając obiektywne dziennikarstwo na rzecz swoich mocodawców..zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mjb

   mjb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ze szczególnym uwzględnieniem KARAIBÓW gdzie każdy przestępca lokuje swą kasę, bo to raj dla takich właśnie... i raj dla takiej telewizji która ma skąd ciągnąć kasę, bo programy które emituje są...rozwiń całość

   Ze szczególnym uwzględnieniem KARAIBÓW gdzie każdy przestępca lokuje swą kasę, bo to raj dla takich właśnie... i raj dla takiej telewizji która ma skąd ciągnąć kasę, bo programy które emituje są nie opłacalne z powodu niskiej oglądalności. Trafił swój na swego...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co, myśleliście, że Te Fałsz En będzie patriotyczne :D

   Miłośnik Thrash Metalu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

   HAHAHA NAIWNIACY! OGLĄDAJCIE I ROZPOWSZECHNIAJCIE! Tylko Andrzej Duda i Prawo i Sprawiedliwość https://www.youtube.com/watch?v=28MgUGPpwZQ&feature=youtube_gdata

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   wyborca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Do dla nas wyborców i naszej partii slòsznie jedynej pelo dobrze czy źle?bo niewiem?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie! Tak nie będzie, że mnie bedą w ch*ja robić; Pochanke, Olejnik, Sianecki i Kajdanowicz!

   Szmul Rabinovitz vel Tellenbaum (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 3

   Posłuchajcie:
   https://www.youtube.com/watch?v=tnrQhaMb5u4

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co Tusk Vision Network wspólnego z Łodzią?

   łodzianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

   Dlaczego na lokalnym portalu łódzkim są teksty nas nie dotyczące?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tfuuuuu

   toja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4

   mam cichą nadzieję że komunistyczno-pejsate scierwa zostaną wywalone na ryj

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jakoś tak dziwnie czosnkiem zalatuje ?

   Ozjasz Goldberg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

   Czy może cebulom ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   honoraria

   ave (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22

   taka oglądalność, tyle reklam i taki dług, bo takie honoraria? ;)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak jest

   Polska nasza kochana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13

   U nas tak jest że się więcej placi byle glupkowi na stanowisku a jak doprowadzi społke do upadku lub zadłużenia to jeszcze milionowa odprawe dostanie i ch... Można?można!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto kierownikiem mataczy medialnych?

   TeleWic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 5

   Zabawne ... jedna post UBcka banda ma tam rządzić. To co, zmieni się jakaś opcja? Wątpie... nikt myślący w to nie uwierzy. Pochanke, po cholere, po ch* - cała banda oszustów nie wyleciała na zbity...rozwiń całość

   Zabawne ... jedna post UBcka banda ma tam rządzić. To co, zmieni się jakaś opcja? Wątpie... nikt myślący w to nie uwierzy. Pochanke, po cholere, po ch* - cała banda oszustów nie wyleciała na zbity pysk. Decyzja nowego właściciela. Ja oglądał nie będę.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama