Afera korupcyjna: 100 tys. zł łapówki za rozbudowę zakładu...

  Afera korupcyjna: 100 tys. zł łapówki za rozbudowę zakładu Wrona [ZDJĘCIA + WIDEO]

  Aleksandra Smolak, Aneta Kaczmarek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci zatrzymali pracowników, którzy oferowali radnemu pieniądze. Sprawa dotyczy zakładu Wrona.
  1/5
  przejdź do galerii

  Policjanci zatrzymali pracowników, którzy oferowali radnemu pieniądze. Sprawa dotyczy zakładu Wrona. ©ARC

  Dwóch mężczyzn z powiatu pszczyńskiego, którzy wręczyli łapówkę radnemu z gminy Ciasna w powiecie lublinieckim jak nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć to właściciel zakładu "Wrona" w Patoce i jego pośrednik. Nagranie, które Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach opublikowała na swojej stronie internetowej zdradza wszystko. Na filmie widoczny jest bowiem mężczyzna w kurtce z logiem i nazwą firmy Wrona.
  Afera łapówkarska:

  O zatrzymaniu dwóch przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas wręczania łapówki radnemu z powiatu lublinieckiego. Teraz wiadomo już, że chodzi o jednego z właścicieli zakładu Wrona.

  Firma ma bowiem dwa swoje zakłady. Jeden z nich znajduje się w Pszczynie przy Polnych Domach a drugi w Patoce w powiecie lublinieckim.
  Wrona to rodzinna firma, dziś właściciel zakładu w Patoce był nieobecny i jak informuje nas sekretariat tutejszego zakładu, do końca tygodnia szef ma być nieobecny. Filia zakładu w Pszczynie całej sprawy komentować nie chce, nie udało się nam porozmawiać z jego właścicielem Ryszardem Wroną. W sekretariacie pszczyńskiego zakładu usłyszeliśmy jedynie, że właściciel pszczyńskiej filii "Prosi by nie mylić dwóch firm".

  Na stronie internetowej zakładu czytamy jednak m.in: " Jesteśmy firmą rodzinną, która rozpoczęła swoją działalność w 1962 roku od produkcji pieczarek. W 1989 roku zajęliśmy się wytwarzaniem podłoża zastępczego fazy I na potrzeby producentów pieczarek. Nasza firma oferuje Państwu podłoże do uprawy pieczarek, charakteryzujące się wysokimi parametrami. Nowoczesne linie produkcyjne w zakładach w Pszczynie i w Patoce-Panoszowie zapewniają, że nasze podłoże jest selektywne, powtarzalne i przynosi bardzo dobre wyniki. " Ponadto po wejściu na stronę internetową zakładu pojawiają się odnośniki do dwóch zakładów firmowych w Pszczynie i w Patoce.  Przypominamy: Funkcjonariusze zatrzymali przedsiębiorcę oraz pośrednika, którzy w celu uzyskania zgody na rozwój działalności gospodarczej zaproponowali radnemu korzyść majątkową w wysokości 100 tys. złotych.
  Radny o zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomił policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani po przekazaniu pierwszej części łapówki w wysokości 50 tys. złotych.

  Zatrzymani to 44-letni przedsiębiorca z powiatu pszczyńskiego oraz 33-letni pośrednik. Wobec mężczyzn Sąd Rejonowy w Lublińcu zastosował środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego na 2 miesiące.

  Obu podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności do lat 8. Jak zapowiadają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama