Blok operacyjny w Szpitalu Pediatrycznym już po kapitalnym...

  Blok operacyjny w Szpitalu Pediatrycznym już po kapitalnym remoncie

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Blok operacyjny w szpitalu zmienił się nie do poznania

  Blok operacyjny w szpitalu zmienił się nie do poznania ©materiały prasowe

  Około 2,6 miliona złotych kosztowała gruntowna modernizacja bloku operacyjnego w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej.
  Blok operacyjny w szpitalu zmienił się nie do poznania

  Blok operacyjny w szpitalu zmienił się nie do poznania ©materiały prasowe

  Remont bloku operacyjnego był koniecznością nie tylko z uwagi na fakt, że jego ostatnia modernizacja miała miejsce blisko 30 lat temu. Zmuszała nas do tego także ustawa o działalności leczniczej, która wyznacza rok 2016 jako termin dostosowania placówki do aktualnych wymogów techniczno- sanitarnych - stwierdził Czesław Kapała, zastępca dyrektora szpitala ds. administracyjno-technicznych. - Po przeprowadzonych pracach blok operacyjny zmienił się diametralnie i spełnia najwyższe standardy.


  Bielski Szpital Pediatryczny powstał w 1951 r. w budynkach dawnych koszar wojskowych przy ul. Sobieskiego. Obecnie placówka zapewnia kompleksową opiekę medyczną pacjentom do 18. roku życia. Szpital leczy dzieci i młodzież nie tylko z Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego, ale także innych powiatów południowej części woj. śląskiego. Działają w nim cztery oddziały, m.in. niemowlęcy, pediatryczny i chirurgii dziecięcej. W ub. roku w szpitalu hospitalizowało się ponad 6 tys. pacjentów, udzielonych zostało przeszło 44,5 tys. porad.

  Kompleksowy remont bloku operacyjnego rozpoczął się w listopadzie 2014 r., jego koszt wyniósł 2,6 mln zł (bielskie starostwo powiatowe dofinansowało inwestycję).

  Czesław Kapała podkreślił, że pojawiły się m.in. kolumny chirurgiczne, nowością jest także sala nadzoru po znieczuleniu, odrębny pokój przygotowania pacjenta do zabiegu i zaplecze socjalne personelu.

  - Gruntowną modernizację przeszły już szpitalne oddziały, więc teraz cała nasza placówka może się pochwalić odpowiednim wyglądem i standardem. Remont bloku operacyjnego był ważny, bo rocznie wykonuje się tam około dwa tysiące zabiegów - dodaje Ryszard Od-rzywołek, dyrektor szpitala.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo