Nowy prezes PZPS Paweł Papke: Wrócimy związek na dobre tory...

  Nowy prezes PZPS Paweł Papke: Wrócimy związek na dobre tory [WYWIAD]

  Paweł Papke

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Paweł Papke od miesiąca jest prezesem polskiej siatkówki
  1/2
  przejdź do galerii

  Paweł Papke od miesiąca jest prezesem polskiej siatkówki ©Sylwia Dąbrowa

  Paweł Papke od miesiąca kieruje Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Spotkał się w Katowicach z trenerami, działaczami i dziennikarzami.
  Minął miesiąc odkąd został pan prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przyjrzał się pan jak funkcjonuje? Co powinno się jak najszybciej zmienić, a co jako dobre, zostawić?
  Kilka zmian już zaszło. Jacek Kasprzyk został wiceprezesem do spraw wyszkolenia, zmodyfikujemy Prezydium, a także strategię rozmów z miastami gospodarzami imprez, które będą się odbywały pod egidą PZPS. Pod koniec kwietnia zwołam Kongres Polskiej Siatkówki aby kluby i prezesi okręgowych związków mogli się wypowiedzieć na temat ewentualnych zmian. To kluby są solą naszej działalności, one szkolą a potem reprezentują nas na arenie międzynarodowej. Moim marzeniem jest to, aby spełniały większą role niż do tej pory.


  Ważne jest też chyba odbudowanie dobrego wizerunku związku.
  Bronią nas przede wszystkim wyniki, a wizerunek związku po tych perturbacjach po mistrzostwach świata lekko ucierpiał, ale jestem przekonany, że moja osoba i ludzie z którymi pracuję wrócimy związek na odpowiednie, dobre tory. Na tą chwilę nie widzę zagrożenia.

  Po miesiącu ruszył pan w teren. Na pierwszy ogień poszedł Śląsk. Nasi działacze u pana poprzednika nie mieli wysokich notowań.
  Mam nadzieję że wniosę powiew nowości i te zaszłości, które były z poprzednimi władzami chciałbym, żeby poszły w niepamięć. Gwarantuję, że wszystkie okręgowe związki będą traktowane na równi. Chciałbym je włączyć do organizacji imprez na ich terenie. Już ustaliliśmy, że w Zawierciu w sierpniu druga reprezentacja kobiet rozegra mecze w lidze europejskiej z Węgierkami.

  Druga reprezentacja?
  Chcemy na wzór męskiej powołać drugą reprezentacje kobiet.

  Do pana będzie należał wybór nowego trenera pierwszej reprezentacji kobiet.
  Tak, mamy na to stanowisko dwóch kandydatów, w tym tygodniu będziemy z nimi rozmawiać i mam nadzieję, że któryś tak nakreśli szczegółową wizję prowadzenia reprezentacji, że przekona grupę ekspertów, którą powołałem do tego zadania. To oni będą mieli decydujący głos przy wyborze nowego trenera. Jeśli nie przejdą pomyślnie tej próby, mamy pakiet kolejnych trenerów, którzy się do nas zgłosili.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama