Kara trenera Ciarko Sanok na pewno nie minie

W niedzielnym meczu GKS Tychy z Ciarko Sanok sędziowie nałożyli w sumie aż 153 minuty kar, w tym 125 minut na zespół gości Lucyna Nenow
Miroslav Frycer po porażce w Tychach publicznie obraził sędziów. Postępowanie w tej sprawie wszczął już Wydział Gier i Dyscypliny PZHL.

Pracuję w tym fachu 20 lat i jestem przekonany, że obie drużyny w tym meczu chciały grać w hokeja. Ale jak widzę, że mecz półfinałowy sędziują bydlęta i robią taki cyrk, to krew się we mnie gotuje. Jak ktoś chce robić ze mnie idiotę, to ze wszystkich robi idiotów - wypalił na konferencji prasowej w Tychach szkoleniowiec Ciarko Sanok nazywając jeszcze arbitrów pajacami. Co ciekawe trener obrońców tytułu przyznał później, że zachowanie w Tychach takich zawodników sanoczan jak Mike Danton czy Zenon Konopka nie miało nic wspólnego z fair play.

Wczoraj PZHL poprosił tyski klub o zapis konferencji prasowej, której nagranie wideo ukazało się na stronie GKS. Wydział Gier i Dyscypliny postanowił jednocześnie wszcząć postępowanie dyscyplinarne w sprawie zachowania trenera Ciarko.
"Postępowanie zostanie przeprowadzone z uwagi na wypowiedzi artykułowane pod adresem sędziów podczas konferencji prasowej. Jednocześnie informujemy, że Wydział Gier i Dyscyplin PZHL rozpatrzy sprawę w dniu 18 marca po uprzednim otrzymaniu pisemnie przedstawionego przez trenera Frycera stanowiska w sprawie, na przedłożenie którego wyznaczono ostateczny termin na godzinę 10:00 w dniu 17 marca br." - napi-sał w oświadczeniu WGiD PZHL.

Pismo od trenera Ciarko jeszcze nie dotarło do PZHL, natomiast znalazło się tam już oficjalne stanowisko klubu z Sanoka protestującego przeciwko jednostronnej ocenie przebiegu gry w wykonaniu duetu sędziów Przemysław Kępa - Paweł Breske. "Zwracamy się z prośbą o przeanalizowanie nałożonych kar, gdyż one skutkują zawieszeniami sanockich zawodników (chodzi o kary meczu Hogga, Williamsa i Konopki - jac), co ewidentnie wypacza rywalizację półfinałową" - napisał zarząd Ciarko prosząc o nie wyznaczanie tych sędziów na kolejne mecze.