Wodzisław Śląski: Nie ma pracy dla młodych górników

  Wodzisław Śląski: Nie ma pracy dla młodych górników

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Młodzi górnicy z Wodzisławia Śl. nie mogą znaleźć pracy
  1/4
  przejdź do galerii

  Młodzi górnicy z Wodzisławia Śl. nie mogą znaleźć pracy ©arc

  Nie wiem już co mam robić. Zgłosiłem się do szkoły zawodowej, aby uczyć się zawodu górnika i pracować później na kopalni. Niestety gwarancje pracy okazały się warte tyle co nic. Z kolegami zostaliśmy na lodzie po zakończeniu szkoły. Teraz nie mogę znaleźć pracy - żali się w mejlu do redakcji "DZ" jeden z młodych absolwentów szkoły górniczej z Wodzisławia Śl.

  Wodzisław Śląski: Nie ma pracy dla młodych górników  Jak sprawdziliśmy, kryzys w Kompanii Węglowej to nie tylko problem aktualnie pracujących osób na kopalniach, ale także uczniów, którzy przygotowywali się do zawodu górnika mając gwarancję pracy. Dziś już wiemy, że jednak nikt nowy nie zostanie zatrudniony w kopalniach. Kilkuset uczniów z powiatu wodzisławskiego stanęło pod ścianą i są w bardzo trudnej sytuacji.


  - Po tym jak Kompania Węglowa zerwała z Powiatem Wodzisławskim umowę dotyczącą zatrudnienia absolwentów szkół górniczych, 246 uczniów kończących naukę w roku szkolnym 2013/2014 nie podjęło zatrudnienia w kopalniach spółki - wyjaśnia Magdalena Kozielska, ze Starostwa Powiatowego.

  W odpowiedzi na trudną sytuację na rynku pracy starosta Tadeusz Skatuła zlecił opracowanie programu wsparcia uczniów. Propozycje Powiatowego Urzędu Pracy stwarzają absolwentom Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie szansę na podjęcie zatrudnienia poza branżą górniczą.

  Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest 76 absolwentów szkół górniczych. W najtrudniejszej sytuacji znajduje się 16 osób, które nie zdały egzaminu zawodowego i tym samym nie posiadają kwalifikacji zawodowych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po wiym PO GOROLSKU

   DOBRZE IM BO NIY SOM LEPSI od AF (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   I MAJOM TE SAME GUFNA POLACTWA CO RESZTA 0prucz JELIT POdłych.777.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama