Okrojona pomoc nocna w Katowicach

  Okrojona pomoc nocna w Katowicach

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Okrojona pomoc nocna w Katowicach

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Gdzie nocą i w święta szukać pomocy medycznej w Katowicach? Od 1 marca już tylko w czterech miejscach, z którymi NFZ podpisał stosowne kontrakty.
  Okrojona pomoc nocna w Katowicach

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Od 1 marca zmalała liczba punktów opieki nocnej i świątecznej w Katowicach z ośmiu do czterech. To Narodowy Fundusz Zdrowia wziął pod lupę pomoc medyczną świadczoną w dni wolne i w nocy. W sumie w całym województwie śląskim takich punktów było 79, a zostały 52. Największe cięcia dotknęły duże miasta. W Zabrzu z czterech punktów został jeden, w Gliwicach zamiast sześciu są dwa, w Sosnowcu zamiast trzech - jeden. Cztery punkty w Katowicach to i tak całkiem sporo, bo dla porównania Chorzów ma jeden, a Bytom dwa.

  Gdzie więc szukać opieki w Katowicach? W Centrum Medycznym Polmed w Załężu przy ul. Dąbrówki 10 (tel. 32 661 05 65), w Górniczym Zespole Lecznictwa Ambulatoryjnego Ego w Janowie przy ul. Mysłowickiej 12 (tel. 32 256 11 18), w Ośrodku Diagnostyki i Leczenia Chorób Kobiecych oraz Schorzeń Sutka Tommed w Piotrowicach przy ul. Fredry 22 (32 202 83 09), a także na osiedlu Tysiąclecia w NZOZ "Epione" przy ul. Zawiszy Czarnego 7a (32 254 50 86).

  Jak to działa? Z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pacjent może skorzystać, gdy nagle zachoruje i nie ma objawów, które sugerowałyby zagrożenie życia, a zastosowane leki bez recepty nie przyniosły poprawy. Od 1 marca możemy w takiej sytuacji zgłosić się do dowolnie wybranego podmiotu realizującego świadczenia - w przypadku Katowic jednego z czterech, ale - to ważna informacja - równie dobrze pojechać do innego miasta. Dotychczas można było bowiem korzystać z opieki lekarskiej w przychodniach wskazanych przez lekarza rodzinnego.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ODSTRZAŁ

   sonar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 90 / 96

   Okrejenie pomocy to kolejny przykład cichej eutanazji chorych i starych.Po cóz społeczeństwo i Państwo obciazać kosztami nieproduktywnych osobników.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chcieliście PO to macie,

   zoo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 98 / 94

   tyle w temacie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama