Moralność współczesnej telekomunikacji bada rzecznik URE

  Moralność współczesnej telekomunikacji bada rzecznik URE

  JJ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Moralność współczesnej telekomunikacji bada rzecznik URE
  1/2
  przejdź do galerii
  Konsumenci, którzy są odbiorcami usług telekomunikacyjnych, często skarżą się na to, że operatorzy telekomunikacyjni nie wykonują umów w sposób należyty, np. naliczają kwotę według niewłaściwego cennika.
  Zdarzają się tez dokuczliwe przerwy w świadczeniu usług, a zapisy regulaminów i umów bywają sprzeczne z prawem. Dlatego do Urzędu Komunikacji Elektronicznej co roku trafia kilka tysięcy próśb o interwencję lub mediacje.

  Z postępowań prowadzonych przed Prezesem UKE wynika, że często zastrzeżenia konsumentów są uzasadnione - w ostatnim czasie około 70 procent spraw o interwencję i niemal połowa spraw o mediację zostało zakończonych na korzyść konsumentów - mówi Dawid Piekarz, rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
  Tylko w 2014 roku na rzecz konsumentów udało się odzyskać niemal 1,5 mln zł. Dlatego bardzo ważna jest ochrona konsumentów nie tylko przed działaniami nieuczciwymi, naruszającymi prawo telekomunikacyjne lub konsumenckie, ale także przed tymi nieetycznymi świadczeniodawcami - wykorzystującymi brak świadomości konsumentów i nieznajomość prawa.

  Warto więc wiedzieć, że w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej działa Centrum Informacji Konsumenckiej. Tam, pod numerem telefonu 801-900-853, konsumenci mogą otrzymać bezpłatne informacje i porady prawne, których udzielają pracownicy UKE.
  Kontakt z Centrum to z reguły pierwszy ruch konsumenta, który - po rozpatrzeniu reklamacji - nie wie, jakie dalsze działania i kroki może podjąć, i jakie przysługują mu prawa.

  Istnieje również stworzona specjalnie dla konsumentów strona: www.cik.uke.gov.plna której zamieszczane są istotne informacje, dotyczące m.in. praw konsumentów, zmieniających się oraz nowych przepisów prawa lub sposobów rozwiązywania sporów z dostawcami usług telekomunikacyjnych.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama