Adam Małysz reżyserem swojej pożegnalnej imprezy w Malince

  Adam Małysz reżyserem swojej pożegnalnej imprezy w Malince

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dziś i jutro Adam Małysz wystąpi w zawodach Pucharu Świata w Lahti, za tydzień czekają go konkursy w Planicy, a za dwa tygodnie benefis w Zakopanem (piszemy o tym w ramce obok). Po tym pożegnaniu ze skocznią przyjdzie czas na kolejne okolicznościowe spotkania z kibicami. Na pierwszy ogień, już w kwietniu, pójdzie rodzinna Wisła.
  Adam Małysz reżyserem swojej pożegnalnej imprezy w Malince

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  W Beskidach opadły już nieco emocje związane z faktem, że Orzeł po raz ostatni wyląduje nie na noszącej jego imię Malince, a pod Wielką Krokwią. W zamian trwają już dyskusje jak powinna wyglądać impreza, która ma przyćmić zakopiańskie "Skoki do celu". Okazuje się, że głównym jej reżyserem ma być sam zainteresowany: Wisła postara się spełnić wszystkie jego życzenia. - Adam zasługuje na to, by mu gorąco podziękować za to, co przez ostatnie lata zrobił dla tego miasta. My nie będziemy przy takiej okazji kłócić się o pieniądze, jak miało to miejsce w Zakopanem - nie ma wątpliwości Andrzej Wąsowicz, mieszkaniec Wisły i wiceprezes PZN.

  CZYTAJ: KONIEC KARIERY MAŁYSZA TO NIE KONIEC ŚWIATA


  Decyzje będą za kilka dni

  Z Janem Poloczkiem, burmistrzem Wisły, rozmawia Rafał Musioł
  Rozmawiał pan już z Adamem Małyszem o jego pożegnaniu w Wiśle?

  Po jego przylocie z Oslo udało nam się spotkać i po krótkiej rozmowie umówiliśmy się na przyszły tydzień. Wtedy Adam ma powiedzieć, jak on widziałby tę imprezę, a my postaramy się do tego dostosować.
  W pana opinii lepszy byłby festyn czy zawody sportowe?
  Myślę, że połączymy te dwa warianty. Nie wykluczam, że na skoczni Malince odbędzie się krótka część sportowa, a potem huczna feta w amfiteatrze, dzięki czemu nie musielibyśmy się martwić o pogodę. Ale szczegóły i daty będę mógł podać dopiero po spotkaniu z Adamem.
  A nie korci pana, żeby przejąć benefis Adama od Zakopanego?
  Nie jesteśmy w stanie tego zrobić technicznie. Po pierwsze wyciąg na Malince wciąż nie działa, a po drugie tam sprzedano już 20.000 biletów. Pod naszą skocznią tylu kibiców się nie zmieści.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama