Ważne
  Solidarność zapowiada protesty w sektorze energetycznym

  Solidarność zapowiada protesty w sektorze energetycznym

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Solidarność ostro wkracza do gry. w piątek związkowcy z Sekcji Krajowej Energetyki NSZZ Solidarność rozpoczęli spory zbiorowe we wszystkich grupach kapitałowych funkcjonujących w energetyce.
  Skąd akcja? Powód jest prosty - to niezrealizowane od wielu miesięcy żądania związkowców z Solidarności, dotyczące 10-procentowej podwyżki wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych w sektorze energetycznym. Związkowcy przypominają, że w niektórych grupach kapitałowych od kilku lat ustalane były tylko kilkuprocentowe regulacje płac lub też w ogóle podwyżek nie było.

  Przedstawiciele Sekcji Krajowej Energetyki chcieli powołania komisji, której zadaniem miało być opracowanie sposobów kształtowania wynagrodzeń w grupach kapitałowych. Do porozumienia z rządem jednak nie doszło.

  Związkowcy nie wykluczają zorganizowania ogólnopolskiej manifestacji bądź akcji strajkowej. Rozważają także, na znak protestu, zawieszenie swojego udziału w pracach Zespołu Trójstronnego ds. Energetyki.

  - Prawo powinno być respektowane. Nietrudno zauważyć, że pracodawcy go nie przestrzegają, a rząd i organy ścigania to tolerują - uważa Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki "S".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama