Ruda Śląska może być miastem pomysłów i inwestycji

  Ruda Śląska może być miastem pomysłów i inwestycji

  Joanna Oreł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czy Ruda Śląska ma szansę stać się miastem wielkich pomysłów i nowoczesnych inwestycji? Odpowiedzi na te pytania próbowali znaleźć międzynarodowi goście oraz studenci Politechniki Śląskiej podczas warsztatów projektu B-TEAM. Pomysły były różne. Niektórzy zaproponowali nawet, żeby całkowicie zlikwidować rudzkie hałdy!
  Projekt B-TEAM ma na celu ponowne zagospodarowanie terenów zdegradowanych. W Rudzie Śląskiej to m.in. hałdy przy ul. 1 Maja i przy ul. Nowary oraz tereny po dawnej koksowni Orzegów. To właśnie te miejsca odwiedzili goście z m.in. Hiszpanii, Irlandii, Węgier, Niemiec oraz Litwy. Po spacerze podzielili się swoimi spostrzeżeniami. Natomiast studenci Politechniki Śląskiej po konsultacjach zaproponowali swoje pomysły na to, jak można zmienić oblicze Rudy Śląskiej.
  - Propozycje były różne. Jednak jednym z najciekawszych jest ten dotyczący całkowitego zlikwidowania hałdy przy ul. Nowary. Studenci zaproponowali, żeby wykopać tam dziurę i stworzyć tak zwany underland. To byłoby miejsce na rozrywkę, gdzie można by np. skakać na bungee - opowiada Anna Skuta z Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

  W sumie studenci stworzyli dziewięć różnych projektów. Teraz przyjrzą się im eksperci oraz władze miasta. - Chcemy stworzyć miejsca na usługi, ale nie tylko - zapowiada Anna Skuta.

  Mieszkańcy też będą mieli swój głos w zmienianiu oblicza Rudy Śląskiej, bo jak zapewniają władze - nic nie może obyć się bez społecznych konsultacji. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy wybrane projekty wejdą w życie, bo jak na razie nie ma na to pieniędzy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama