Ślązacy kochają Tunezję. Czy Tunezja po ataku terrorystów...

  Ślązacy kochają Tunezję. Czy Tunezja po ataku terrorystów zostanie turystycznym rajem?

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tunezja jest dla Polaków atrakcyjna, bo jest stosunkowo tania, a mieszkańcy bardzo przyjaźnie nastawieni.
  Grzegorz Chmielewski

  Grzegorz Chmielewski ©Marzena Bugała-Azarko

  Zamach w Tunezji jeszcze nie wywołał paniki w biurach podróży, a klienci nie odwołują swoich rezerwacji. - Mam nadzieję, że tak się nie stanie. Radzę przeczekać sytuację - mówi Grzegorz Chmielewski Prezes Śląskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki. Jego zdaniem może być podobnie jak w przypadku Egiptu. - Krwawe rozruchy również nie odstraszyły Polaków. Inaczej było w krajach Europy Zachodniej, zwłaszcza w Niemczech, gdzie turyści rezygnowali z wyjazdów. Nasi globtroterzy natomiast przychodzili do biur i pytali czy ewentualnie jeszcze bardziej spadną ceny - wyjaśnia prezes Chmielewski.

  Tunezja jest dla Polaków atrakcyjna, bo jest stosunkowo tania, a mieszkańcy bardzo przyjaźnie nastawieni. Teraz w tym kraju odbywają się objazdówki. Apogeum wylotów przypada na miesiące wakacyjne i zwykle turyści nie ruszają się ze swoich hoteli. Są zatem bezpieczni.

  - Tam jeszcze nigdy nie było zamachów. Atak na turystów był spowodowany tym, że nie udało się terrorystom wedrzeć do budynku parlamentu - twierdzi Chmielewski i ma nadzieję, że wydarzenia w Tunisie nie zniechęcą do odwiedzania Tunezji, bo trudno sobie wyobrazić, jak kraj mógłby Tunezję zastąpić, zwłaszcza pod względem ceny.

  - Może Bułgaria, bo oferuje podobne atrakcje, czyli niezłe hotele, piękne morze i plaże - zastanawia się prezes śląskiego oddziału PIT.

  Tymczasem ministerstwo Spraw Zagranicznych ze względu na potencjalny wzrost aktywności grup terrorystycznych w Tunezji i zagrożenia zamachami kierowanymi również przeciwko turystom, odradza wyjazdy do tunezyjskich miejscowości Bizerte, Tabarka, Hammamet, Tunis i Sousse oraz na wyspę Dżerba. Zdecydowanie odradza się również wyjazdy na tereny przygraniczne z Libią i Algierią, szczególnie do gubernatorstw Beja, Jendouba, Le Kef i Kasserine. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca wszystkim osobom planującym podróż w te miejsca rozważenie sytuacji bezpieczeństwa i rezygnację z podróży, jeśli nie jest ona niezbędna, a osobom już przebywającym w Tunezji – bieżące monitorowanie sytuacji, bezwzględne stosowanie się do zaleceń sił porządkowych i przedstawicieli biur podróży oraz zgłoszenie pobytu w systemie Odyseusz. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości co do stanu bezpieczeństwa, zaleca się pozostawanie w ośrodkach hotelowych.

  PRZECZYTAJ TAKŻE:
  Zamach terrorystyczny w Tunezji [ZDJĘCIA + WIDEO]  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jednak pudelek

   coż za "dziennikarska przenikliwość" (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Supertekst, biorąc pod uwagę, że jeszcze tak naprawdę nie wiadomo, ile tych pogrzebów będzie...Zróbcie wywiad ze specjalistą od broni palnej, też będzie "na czasie"...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Ślązacy kochają Tunezję"

   Tunezyjczyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   Ale my, Tunezyjczycy nie kochamy śląskich brudasów-golasów!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tunezja kraina polackich af

   aborygen to ślonzok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   w rezerwacie indian ślonzoków na terynie ruskich af. jak kogo zabijom to ino polskigo ślomzaka.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama