Sprawdź, jaki jest Księżyc i zgodnie z nim siej, plew i......

  Sprawdź, jaki jest Księżyc i zgodnie z nim siej, plew i... czekaj na efekt

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzięki kalendarzowi doczekacie się najlepszych zbiorów
  1/2
  przejdź do galerii

  Dzięki kalendarzowi doczekacie się najlepszych zbiorów ©Wojciech Gapiński

  Czas zabrać się za ogródki i balkony! Dzisiaj koniecznie kupcie Dziennik Zachodni. Znajdziecie w nim kalendarz biodynamiczny dla ogrodników i działkowców.
  Kalendarzowa wiosna nadejdzie do nas jutro, czyli w sobotę, 21 marca. Dziś natomiast świętujemy rozpoczęcie astronomicznej wiosny. Najwyższa więc pora, by zabrać się za sianie i pielęgnację naszych roślin na działkach, balkonach czy w przydomowych ogródkach. Tylko kiedy najlepiej to zrobić? I czym się zająć na początek?

  Jeśli macie wątpliwości, zajrzyjcie do naszego kalendarza biodynamicznego. Dostaniecie go jutro razem z sobotnim numerem DZ. Dzięki niemu dowiecie się, kiedy najlepiej przycinać drzewka i krzewy owocowe, uporacie się z roślinnością oczka wodnego i nie będziecie się martwić, czy nie zrobiliście czegoś zbyt wcześnie albo za późno.

  Nasz kalendarz to drobiazgowe wskazówki, dzięki którym zaplanujecie zasiewy, pielęgnację i zbiory. Kalendarz uwzględnia bowiem wpływ na wegetację roślin i życia na Ziemi, Księżyca i Słońca. Dobór odpowiedniego momentu na prace ogrodnicze idzie w parze z rytmami przyrody i z biegiem Księżyca. Co ważne - w biodynamice unika się nawozów sztucznych czy pestycydów. Nie jest to potrzebne, a nawet zbędne, jeśli tylko dokładnie będziecie trzymać się podanych wskazówek.

  Kalendarz biodynamiczny zawierać będzie dokładny podział roku na fazy Księżyca i jego pozycję w poszczególnych znakach zodiaku. Pokazuje nam, kiedy występują tzw. dni liścia, owocu, kwiatu i korzenia. Uzależnione to jest od pozycji Księżyca - gwiazdozbioru, w jakim aktualnie się znajduje. Dzięki niemu dowiecie się, na jakie okresy roku przypadają dni wzrostu i rozwoju oraz dojrzałości i plonów. Oprócz tego zaprezentujemy w nim rady dotyczące podlewania ogrodu, pielenia czy obrony przed szkodnikami.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama