Krystyny w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu [ZDJĘCIA]

  Krystyny w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu [ZDJĘCIA]

  Joanna Heler

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Krystyny w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Joanna Heler

  Krystyny z całej Polski zjechały dziś do Zabrza. I to zjechały dosłownie! W kilku turach prawie 500 pań dostało się górniczą szolą do podziemi kopalni Guido. Pozostała setka zwiedzała w tym czasie Giszowiec i Nikiszowiec. - Podczas niedzielnego spotkania na placu Sejmu Śląskiego będzie nas dwa razy tyle - podkreślała Krystyna Papiernik, jedna ze współorganizatorek zlotu Krystyn.
  Wcześniej podczas wzruszającego spotkania w zabrzańskim Ogrodzie Botanicznym każda z uczestniczek chciała choć na chwilę przysiąść na ławeczce z wygrawerowanym imieniem śp. Krystyny Bochenek, inicjatorki spotkań. Panie posadziły także rododendron, który ma przypominać o tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej śląskiej dziennikarce, wicemarszałek Senatu. Dwudniowa impreza odbywająca się w imieniny Krystyny doczekała się już czternastej edycji.


  Krystyna Świerkot z Mikołowa poinformowała o utworzeniu w ramach istniejącego Koła Krystyn - Stowarzyszenia Pomocna Dłoń - Krystyn i Sympatyków.

  - Nasza imienniczka była osobą niezmiernie aktywną. To dzięki niej zrodziły się przedsięwzięcia wspomagające chorych i niepełnosprawnych. Chcemy iść podobną drogą - powiedziała Krystyna Świerkot.

  - Po raz pierwszy nie ma z nami naszej liderki, Krysi Bochenek. Myślę jednak, że piękna pogoda jest sygnałem od niej, że chce aby ten ruch społeczny był kontynuowany. W niedzielnych planach mamy złożenie kwiatów na Jej grobie oraz mszę w katedrze - dodała Krystyna Papiernik.

  Wiadomo już, że przyszłoroczna edycja zlotu odbędzie się w Rzeszowie. - Nie doczekałyśmy się natomiast zaproszenia z Warszawy. Stolica chyba się nas obawia, tak jak górników ze Śląska - śmiała się Krystyna Kałuża z Gliwic.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żenujące

   Aaron (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 41

   Zachowanie niektórych "dam" pasuje do rodzinnych wiejskich stron. Tupet, rozrzucanie papierków. Styl bycia jeśli to ma być kultura wyższego rzędu -dziękuję Bogu że jestem tym kim jestem>

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   imienin sie na Slunsku niy obchodzi

   OS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 49

   imienin sie na Slunsku niy obchodzi. Po co uo tym szkryflac?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama