300 zielonych baloników na powitanie wiosny w Strzyżowicach...

  300 zielonych baloników na powitanie wiosny w Strzyżowicach [ZDJĘCIA]

  ALGO

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  300 zielonych baloników na powitanie wiosny w Strzyżowicach [ZDJĘCIA]
  1/49
  przejdź do galerii
  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Strzyżowicach w niebo wzniosło się 300 balonów. W ten nietuzinkowy sposób dzieci, nauczyciele, rodzice i zebrani goście przywitali wiosnę. Dominował ekologiczny kolor zielony. Prawie każdy miał na sobie coś w tym kolorze.
  Powitanie wiosny rozpoczął się o 9.00 programem artystycznym przygotowanym przez uczniów oraz nauczycieli. Dzieci zaprezentowały między innymi taniec lalek, a solistki Julia Jona, Julia Siwielak i Paulina Hamera zadziwiły swoim głosem.

  - Tak, jak w ubiegłym roku odbył się pokaz mody „Ekomoda”. Dzieci wykorzystały odpady do stworzenia wymyślnych kreacji – wyjaśnia Aleksandra Orłowska, nauczycielka i koordynatorka przedstawienia.


  Głównym punktem powitania wiosny były VI zawody balonowe. Uczniowie o godz. 10.00 wypuścili w powietrze 300 zielonych balonów. Przyczepione do balonów bileciki mają zachęcić znalazców do dbania o środowisko i przypomnieć o segregacji odpadów. Znalazca zielonego balona powinien odesłać wiadomość z powrotem do szkoły.

  - To już taka szkolna tradycja. Co roku wypuszczamy balony zachęcając przy tym do dbania o środowisko. W ten sposób witamy wiosnę. W zeszłych latach bileciki z balonów odsyłali nam ludzi z różnych rejonów Polski, ale także z Czech – mówi Dorota Pronobis-Kościńska, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Strzyżowicach.

  Wypuszczanie balonów do nieba od sześciu lat organizuje Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach, których zasługą jest m.in. boisko przy szkole.

  - Chcemy serdecznie podziękować rodzicom za wsparcie i pomoc podczas imprezy – dziękuję prezes stowarzyszenia Piotr Stelmach.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama