Z miast znikną szpetne reklamy? Samorządy mają wreszcie na...

  Z miast znikną szpetne reklamy? Samorządy mają wreszcie na to broń

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szpetne reklamy znikną z naszych miast?
  1/7
  przejdź do galerii

  Szpetne reklamy znikną z naszych miast? ©arc

  Szpetne reklamy, które od lat wiszą na wielu zabytkowych kamienicach naszych miast wkrótce mogą zniknąć. Posłowie przegłosowali nowelizacje ustaw o przeciwdziałaniu degradacji krajobrazu. Daje ona samorządom broń w walce ze szpecącymi nasze miasta reklamami.

  Z miast znikną szpetne reklamy? Samorządy mają wreszcie na to broń  Na ostatnim posiedzeniu Sejmu przegłosowana została nowelizacja o przeciwdziałaniu degradacji krajobrazu. Dzięki niej samorządy będą samodzielnie mogły określać zasady m.in. nieprzekraczalnych parametrów i wskaźnikiów kształtowania zabudowy czy maksymalnej jej wysokości. Ale to nie wszystko.

  Nowelizacja przewiduje także możliwość wprowadzenia przez gminę zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń.


  O wprowadzenie tego typu ograniczenia montażu reklam szpecących centrum miast od kilku lat apelował wspólnie z mieszkańcami Dziennik Zachodni prowadząc akcję "Wyrzućmy szpetne szyldy".

  W świetle nowelizacji rada gminy, w której podejmowane są działania na rzecz uporządkowania przestrzeni publicznej, będzie mogła ustalić opłatę od reklam umieszczanych na jej terenie. Na wysokość opłaty wpływ będzie mogła mieć m.in. lokalizacja oraz wielkość i rodzaj tablicy lub urządzenia reklamowego. Tym samym obok fotoradów może to być kolejne tego typu dodatkowe źródło dochodów dla samorządów.

  Według nowelizacji nie za wszystkie banery będzie trzeba płacić. Z opłat mają być zwolnione m.in. reklamy niewidoczne z przestrzeni dostępnych publicznie oraz niewielkie szyldy.

  Teraz nad ustawą będą pracować senatorzy.

  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oszuści

   oszuści (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Co to za oszuści redagują dodałem łapkę w górę na komentarze które popieram i łaplę w dół na te z któymi się nie zgadzam. Po odświerzaniu strony opinie znikneły i wyskakuje opis Już oceniłeś tę...rozwiń całość

   Co to za oszuści redagują dodałem łapkę w górę na komentarze które popieram i łaplę w dół na te z któymi się nie zgadzam. Po odświerzaniu strony opinie znikneły i wyskakuje opis Już oceniłeś tę opinię.
   w opinii w której jest 0/0zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciągłe zakazy

   Zły (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   dajcie ludziom zarabiać a nie tylko zakazy i zakazy. Człowiek już na swoim podwórku juz nie może auta nawet umyć, bedziemy płacić podatek od powierzhni dachu i wykostkowanego podwórka i to ma być...rozwiń całość

   dajcie ludziom zarabiać a nie tylko zakazy i zakazy. Człowiek już na swoim podwórku juz nie może auta nawet umyć, bedziemy płacić podatek od powierzhni dachu i wykostkowanego podwórka i to ma być wolny krajzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To był mój własny pomsł.

   Baca. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Nikt tylko ja Baca . Ja w Dzinniku Zachodnim dałem pomysł na likwidację kolorowej RPA .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nareszcie !

   Prawdziwa katowiczanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Spojrzmy chociażby na sasiadow - Niemcy ! Tam nie ma wiszących szmat reklamowych, banerow, wstrętnych reklam. Wszelkie szyldy sa wykonane schludnie i nawiazujaco do otoczenia. Szyldy reklamujące...rozwiń całość

   Spojrzmy chociażby na sasiadow - Niemcy ! Tam nie ma wiszących szmat reklamowych, banerow, wstrętnych reklam. Wszelkie szyldy sa wykonane schludnie i nawiazujaco do otoczenia. Szyldy reklamujące sklep czy apteke sa wykonane w charakterze kowalstwa kutego, co jest naprawdę ladne a u nas ciagle tylko wiszące szmaty, które maja zachecic do zrobienia zakupow a tak naprawdę odstraszają jednocześnie szpecąc miasto. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szyldy i neony

   Justi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Właśnie o tym samym pomyślałam. Tylko szyldy. Idąc ulicą, prędzej zobaczę szyld niż szmatę rozciągnięta na pół kilometra. Ja bym dodała jeszcze neony. Przecież Katowice z tego słynęły.
   Niech...rozwiń całość

   Właśnie o tym samym pomyślałam. Tylko szyldy. Idąc ulicą, prędzej zobaczę szyld niż szmatę rozciągnięta na pół kilometra. Ja bym dodała jeszcze neony. Przecież Katowice z tego słynęły.
   Niech wrócą prawdziwe neony (nie LEDowe).zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama